Спеціальні потреби

Янукович здійснив свій перший закордонний візит

Президент України Віктор Янукович здійснив свій перший закордонний візит з часу вступу на посаду – до Брюсселю. Там він зустрічався з керівництвом структур Європейського Союзу. Керівництво ЄС закликало його відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом і ухвалити рішення, які дозволять модернізувати газотранспортну систему.

Віктор Янукович, як і обіцяв, здіснив свій перший закордонний візит у ранзі президента до Брюсселю. Запровадження безвізового режиму для українських громадян, створення зони вільної торгівлі, а також допомога ЄС у подоланні наслідків фінансової кризи – були головніими темами переговорів із керівництвом Євросоюзу.

У ЄС кажуть, що готові сприяти Україні – однак президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу обумовлює це відновленням співпраці Києва з Міжнародним валютним фондом та реформиуванням газового сектора.

«Ми переконані, що Україна повинна відновити співпрацю з МВФ. Це буде першим кроком до покращення інвестиційного клімату. Ми також впевнені в необхідності швидких рішень щодо модернізації та реформування українського газового сектора. Як тільки Україна відновить співробітництво з МВФ, Євросоюз зможе розморозити фінансування у розмірі близько півмільярда євро».

Віктор Янукович підтвердив зацікавленість України виконувати домовленості попереднього керівництва країни та залучити Євросоюз до модернізації української газотранспортної системи.

«Ми готові виконувати свої зобов’язання із безперебійного постачання газу європейським споживачам. Для реалізації цієї мети ми будемо значно підвищувати рівень наших партнерських стосунків з Росією».

Віктор Янукович назвав одним із пріорітетів скасування країнами ЄС візового режиму для громадян України. Проте Євросоюз поки що не поспішає називати конкретні терміни його послаблення.

«Ми обговорили питання безвізового режиму. Це залежатиме від обох сторін - і від ЄС, і від України. Це буде надзвичайно важливий знак для українських громадян, і він буде потужним сигналом для українців, що вони належать до європейської родини».

Сторони також розраховують до кінця року завершити переговори про укладення угоди про асоціацію, яка передбачатиме створення зони вільної торгівлі.Інше за темою

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG