Спеціальні потреби

Тимошенко обіцяє Януковичу жорстку опозицію


Юлія Тимошенко не визнає Віктора Януковича легітимно обраним президентом України і обіцяє йому жорстку опозицію. Про це прем'єр-міністр заявила у спеціальному телевізійному зверненні до народу, яке транслювали декілька телеканалів. Пані Тимошенко зробила цю заяву після того, як не залишилося жодних формальних перешкод для вступу лідера Партії регіонів на посаду глави держави. Пояснюючи свою позицію, Тимошенко нарікала на небажання суду розглядати начебто зібрані її політичною силою докази фальсифікацій під час другого туру президентських виборів.

Водночас Тимошенко, очевидно, змирилася з тим, що вже нічого не зможе зашкодити її опоненту посісти президентське крісло і дала зрозуміти, що не планує добровільно залишити посаду керівника уряду. Вона закликала нинішніх партнерів з правлячої коаліції до єднання.

«Треба відкласти нарешті усі суперечки та утворити у Верховній Раді потужну команду, яка не дозволить встановити антиукраїнську диктатуру», – заявила вона.

Тимошенко каже, що вже розпочала переговорний процес із депутатськими фракціями, серед яких назвала НУНС і Блок Литвина.

Стимулом для такого об'єднання, на думку Тимошенко, можуть стати і останні заяви її опонента щодо долі газотранспортної системи. Прем'єр-міністр звинувачує команду Віктора Януковича у намірі приватизувати її «всупереч державним інтересам». Юлія Тимошенко відкинула будь-яку можливість об'єднання в парламенті очолюваної нею політичної сили з Партією регіонів.

«Ні за яких обставин я не буду утворювати з Януковичем спільних коаліцій. Я не буду підписувати з ним універсалів та меморандумів саме тому, що не визнаю його президентом», – заявила прем'єр-міністр.

Звертаючись до громадян, пані Тимошенко також вперше заявила про готовність перейти в опозицію, якщо парламент відправить її у відставку:

«Якщо патріотичні демократчні партії в парламенті підуть на політичне заробітчанство, я піду в опозицію і буду наближати час повернення нашої держави до цивілізованого шляху розвитку. Я боротимусь незалежно від того, буду я при владі, чи в опозиції. (…) Президент, який прийшов до влади обманом, довго не затримається. Ми з вами зобов'язані на цей короткий час надійно захистити все, що є ключовим та цінним для нас та для нашої держави».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG