Спеціальні потреби

Коаліція Тимошенко вирішує, чи доводити своє існування


Сьогодні в парламенті депутати трьох фракцій, які входять до коаліції, що підтримує уряд Юлії Тимошенко – БЮТ, НУ-НС та блоку Литвина – визначалися щодо можливості голосування за постанову про скасування інавгурації Віктора Януковича та щодо необхідності доводити своє існування.

Зустріч закінчилася перервою до завтра, оскільки депутати так і не змогли визначитися щодо цих питань.

Якщо коаліція не надасть підписів всіх депутатів у кількості не менше 226, то за словами екс-міністра юстиції Романа Зварича, через десять днів «ми перебуватимемо у невизначеній юридично-правовій ситуації, яка відкриває можливість новообраному президенту припинити повноваження Верховної Ради і оголосити про дострокові парламентські вибори».

Зварич зазначив, що згідно з другим варіантом необхідно відповідно до регламенту ВР «подати повний комплект» необхідних документів для підтвердження діяльності коаліції. Відповідну вимогу оголосив спікер Володимир Литвин, і тепер регіонали очікують, що за тиждень він оголосить про припинення діяльності коаліції та відставку уряду Тимошенко.

Як заявив на прес-конференції перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов «коаліція припиняє своє існування, і наступає місячний термін на формування нової коаліції».

Натомість регіонал Тарас Чорновіл заявив, що переговори Януковича з НУ-НС щодо нової коаліції зайшли в глухий кут: «Наскільки мені відомо, сьогодні в «Нашій Україні» кількість депутатів, що були гарантовані для створення нової коаліції з Партією регіонів, з 34-х скоротилася до 15-ти. Тобто, тема коаліції закрита».

Чорновіл вважає, що найближчими днями буде відновлена в повному обсязі стара Помаранчева коаліція, і 226 голосів у ній будуть гарантовано.

Як відомо, Юлія Тимошенко пообіцяла депутатам від НУ-НС врахувати всі їх зауваження щодо формування уряду. Так само про намір лишитися в нинішній коаліції заявляють і депутати блоку Литвина.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG