Спеціальні потреби

Медведєв пропонує реформувати МВС Росії


Президент Росії Дмитро Медведєв закликав до великих реформ міліцейського апарату, включно з 50-відсотковим скороченням кількості службовців, які працюють у штаб-квартирі Міністерства внутрішніх справ та в його відділеннях. Кремлівський керівник намагається також збільшити зарплату міліції.

Президент Медведєв сказав, що існує потреба скасувати функції Міністерства внутрішніх справ, які зайві або не стосуються праці міліції:

«Сьогодні я виніс рішення про скорочення кількості працівників підрозділення центрального підпорядкування з 19 790 до 10 000 чоловік».

Відповідно до цього, він надіслав законопроект до парламенту, який пропонує передати відповідальність за різні завдання з Міністерства внутрішніх справ іншим державним органам. Це стосується видвоворення незаконних іммігрантів, утримання витверезників і проведення інспекції автомобілів.

Державна автоінспекція в Росії горезвісно корумпована. Звичайною практикою є те, що міліція використовує інспекцію автомобілів як претекст для зупинки і вимагання хабарів. Вважається, що причиною цього є низька зарплата міліціонерів. Президент Медведєв каже, що пріоритетом є підвищення зарплати:

«Будемо займатися і функціями. Слід привести їх до відповідності з потребами сьогоднішнього дня, з тими завданнями, які стоять перед МВС, і з фактичними можливостями МВС. Протягом короткого часу повинні бути прийняті необхідні рішення про збільшення грошової компенсації. Конкретні питання, на моє доручення, тепер обмірковує уряд. Це найважливіший напрямок. Із збільшенням фінансових можливостей – а цього року, будемо надіятись, наша економіка розвиватиметься краще, ніж торік – будемо вирішувати і життєві проблеми співробітників МВС».

Він заявив, що торік у Росії було 1 300 000 нерозв’язаних кримінальних злочинів. Це включає 2 000 убивств або спроб убивства, 760 000 крадіжок і 124 000 крадіжок із зломом.

Водночас російський спеціаліст кримінальної психіатрії Михайло Виноградов каже, що дослівно кожен департамент Міністерства внутрішніх справ переповнений бюрократами – це начальник, двоє заступників, високопоставлений експерт, секретарі та заступники секретарів. Виноградов часто виступає в засобах масової інформації, закликаючи до скорочення кількості міліції в країні. Він сказав Голосу Америки, що вітає ініціативу Медведєва, хоча попереджає, що деякі службовці залишаться корумпованими, незважаючи на вищу зарплату:

«Генерали Міноборони отримують дуже велику зарплату і беруть дуже великі хабарі. Друга справа, що це змінить матеріальну ситуацію чесних службовців. Якщо так сказати, то відсотків 75 – нормальні міліціонери, які в цих умовах жити не можуть, і відсотків 20-25 – це злодії, п’яниці і перевертні».

Медведєв запропонував реформи після ряду розголошених злочинів, вчинених міліцією, включно з убивствами, зґвалтуваннями і побиттям. Лише минулого тижня були два випадки, коли п’яні міліціонери збили пішоходів своїми машинами.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG