Спеціальні потреби

Тимошенко оскаржить перемогу Януковича у прямому ефірі?


Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко особисто оскаржить результати виборів у суді і вимагатиме трансляції судового процесу. Про це заявив перший віце-прем`єр Олександр Турчинов на брифінгу у понеділок.

Як він повідомив, позов до Вищого адміністративного суду України подасть сама прем`єрка у вівторок 16 лютого. «Суб`єктом подання може бути лише кандидат у президенти, а не його виборчий штаб чи політична сила», -- пояснив Турчинов. А коментуючи перенесення початку судової війни на вівторок, він поскаржився на те, що протокол ЦВК, без якого неможливо подати позов, команді Тимошенко вдалося одержати лише у понеділок і то з великими труднощами.

Турчинов поінформував також, що інтереси позивача у суді представлятиме особисто Юлія Тимошенко разом зі своїми соратниками Леонідом Кравчуком, Борисом Тарасюком, Андрієм Портновим та іншими. Він пообіцяв, що під час процесу будуть показані відеоматеріали та залучені свідки з доказами фальсифікації виборів на користь Віктора Януковича.

Віце-прем`єр оприлюднив, крім того, вимоги позивача. По-перше, засідання ВАСУ має транслюватись у прямому ефірі. БЮТ наполягатиме також на тому, щоб їхній позов розглядав весь суд у повному складі, -- а не «п`ятірка заангажованих суддів», як висловився Турчинов. І по-третє, принциповою вимогою позивача є завершення процесу до інавгурації нового президента – інакше «будь-який сенс засідання буде втрачений», зауважив віце-прем`єр.

На якнайшвидше вирішення судового спору сподівається і поки що чинний президент Віктор Ющенко. У понеділок під час зустрічі з керівництвом Вищого адмінсуду він закликав ВАСУ оперативно розглянути позов Тимошенко. «Я хочу забезпечити легітимну передачу влади легітимному президенту», -- зауважив Ющенко, слова якого цитує прес-служба глави держави.

А тим часом експерти висловлюють скепсис щодо перспектив судового оскарження результатів президентських виборів в Україні. У те, що судовий процес-2010 зможе повторити процес-2004, не вірять не лише противники, але й велика частина прихильників Юлії Тимошенко.

Новим «витвережуючим» сигналом для БЮТ стало повідомлення, яке надійшло у понеділок з Брюсселя. Там нічого не знають про відеоматеріали, які нібито мають окремі спостерігачі від ОБСЄ, котрі, за твердженням Тимошенко, погодились виступити на судовому процесі з доказами виборчих фальшувань. Зі спростуванням такої інформації виступив речник ПА ОБСЄ Клас Берґман, який в інтерв`ю українським інформагенціям вкотре повторив позитивну оцінку українських виборів міжнародними спостерігачами.

Нагадаємо: в неділю 14 лютого Центральна виборча комісія оголосила Віктора Януковича переможцем президентських виборів в Україні. Юлія Тимошенко не визнала своєї поразки і заявила про намір оскаржити офіційні результати виборів у Вищому адміністративному суді України.


XS
SM
MD
LG