Спеціальні потреби

Ванкуверу не вистачає, ні снігу, ні морозу

Двандцять перші зимові Олімпійські Ігри у канадському Ванкувері набирають обертів після урочистого відкриття у п‘ятницю. Це третя зимова Олімпіада, яку приймає Канада за останні 40 років. Смерть грузинського спортсмена під час тренувального заїзду у день відкриття, відсутність снігу і плюсова температура дали цим Олімпійським Іграм дещо сумний початок.

Розслідування триває у справі трагічної загибелі 21-річного грузинського саночника Нодара Кумаріташвілі. Він розбився під час тренувального заїзду на трасі, яку вважають однією з найшвидших у світі. Попередній висновок експертів – причиною аварії стала помилка спортсмена а не конструктивна проблема траси. Тим не менше, протягом доби організатори змінили конструкцію деяких поворотів, підвищили висоту стінок на окремих ділянках, побудували додаткові загорожі і навіть змінили структуру льоду у жолобі, щоб зменшити швидкість спортсменів.

Представник Міжнародного Олімпійського Комітету Марк Адамс переконаний, що безпека на трасі була і є на найвищому рівні.

Ми повністю переконані, що Саночний центр є безпечним. Ми провели 5 тисяч тренувальних спусків і наскільки мені відомо з точки зору безпеки – траса оцінена на дуже високому рівні».

Президент Грузії Міхейл Саакашвілі, який перебуває в Ванкувері, вважає, що зміни в дизайн траси треба було проводити не після, а до трагедії.

«Питання і раніше виникали стосовно цього місця. Деякі інші спортсмени кажуть що стінки повинні бути вищими. Трагедія рано чи пізно мала статися».

Колеги Нодара по команді, кажуть що їх збірна змагатиметься не зважаючи на втрату.

«Попри трагедію, наша команда продовжить участь, щоб здійснити мрію Нодара і на честь Нодара», -сказав Омар Джапарідзе.

Низькі сірі хмари над Ванкувером лише додали смутку у настрій у перші дні Олімпіади. Одразу кидається в очі, що в столиці зимових ігор абсолютно відсутній обов‘язковий атрибут зими - сніг. Натомість – з неба моросить постійний дощ а температура не опускається нижче плюс восьми градусів за Цельсієм. Це навіть занадто тепло щоб робити штучний сніг.

Тепла погода перетворила сніг у горах біля Ванкувера на кашу, а там де мали змагатися сноубордисти і лижники, оголилися цілі ділянки з трави та болота.

Останні тижні організатори не припиняли завозити вантажівками у Ванкувер тонни снігу з інших гір, а стінки траси для сноуборду довелося викласти тюками з соломою, які вже потім присипали снігом.

Незважаючи на все, на цій Олімпіаді, господарі, Канадська збірна, прагнуть стати лідером за кількістю завойованих медалей, те що їм не вдалося зробити в 1988 році, коли столицею зимових олімпійських ігор було місто Калгарі.


Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG