Спеціальні потреби

Сполучені Штати готують додаткові санкції проти Ірану


Уряд президента Обами заявив у четвер, що він не вірить, що Іран може збагачувати уран до такого рівня, про який повідомила іранська сторона. Все-таки службовці Білого дому кажуть, що робляться заходи для накладення додаткових міжнародних санкцій проти Ірану.

Адміністрація президента Обами відкинула твердження тегеранського режиму про те, що він збагатив уран до такого рівня, який надається для виготовлення ядерної зброї. Прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббс сказав, що заява президента Ірану Махмуда Ахмедінеджада з четверга основана на політиці, а не на фізиці:

«Він говорить про багато речей, і багато із виявляються неправдою. Ми не віримо, що вони спроможні збагачувати уран до такого рівня, до якого – як тепер твердять – вони його збагачують».

На брифінгу в Білому домі Ґіббс піддав критиці Іран за те, що він відкинув торішню пропозицію, передану Міжнародним агентством з атомної енергії, про надіслання іранського урану за кордон, збагачення його і повернення до Ірану для використання в медицині. А це, за словами Ґіббса, спонукує світ думати, що Іран має інші наміри.

Прес-секретар Білого дому заявив, що відкинення пропозиції, разом з недавніми заявами і діями Ірану, змушує Сполучені Штати та інші країни вимагати жорсткіших санкцій.

Хоча президент США Барак Обама встановив термін на кінець минулого року, до якого Іран мав погодитись на переговори, прес-секретар Ґіббс сказав, що продовжуються заходи для встановлення жорсткіших санкцій:

«Це не мало статися точно опівночі на Новий рік. Це завжди вимагає деякого важливого часу».

Проте пан Ґіббс не міг підтвердити, чи Китай підтримає пропозицію про додаткові санкції проти Ірану, але висловив надію, що саме так станеться:

«Ми віримо, що китайці і далі відіграватимуть конструктивну роль. Вони співпрацювали з нами дуже конструктивно в питанні санкцій ООН щодо Північної Кореї. І ми віримо, і я думаю, що вони вважають, що не є в їхніх інтересах, щоб у всьому світі відбувалася гонка озброєнь, і напевно не в їхніх економічних інтересах, щоб була гонка озброєнь на Близькому Сході».

День раніше Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти Ірану і заморозило активи генерала Іранської революційної гвардії та чотирьох філіалів будівельної компанії, яка є його власністю.

XS
SM
MD
LG