Спеціальні потреби

США і Росія  - спільна боротьба  проти наркотиків з  Афганістану


Президенти США і Росії домовились ще торік, під час саміту у липні, спільно боротись проти торгівлі наркотиками. Тепер представники обох країн зустрілись вдруге, але Росія не погоджується із всіма аспектами плану дій. Утім співпраця між ними, як виглядає, триватиме далі.

США і Росія кажуть, що у боротьбі з наркобізнесом в Росії потрібно звернути першочергову увагу на надходження наркотиків із Афганістану. Згідно з найновішою статистикою російського уряду, щороку контрабандою з Афганістану до Росії надходить майже 12 тон чистого героїну.

Минулого місяця посланник Росії до НАТО Дмитро Рогозін заявив, що торгівля героїном - основна загроза для Росії. Він закликав НАТО поставити питання контрабанди героїну з Афганістану до Росії на чільному місці.

Керівник Національного бюро по боротьбі з наркоторгівлею США Джил Керліковькі каже, що не дивлячись на порозуміння між Сполученими Штатами і Росією про необхідність боротьби з масовою контрабандою наркотиків з Афганістану на шляху до цієї співпраці між ними є деякі значні перепони.

«Найбільший виклик полягає у тому щоб запевнитись у наявності довіри і надійних зв’язках та послабити існуючу деколи підозру - особливо зі сторони Росії - щодо намірів Сполучених Штатів».

Спеціальний представник США в Афганістані Ричард Голбрук каже, що США і Росія не погоджуються у питанні знищення макових посівів в Афганістані: росіяни вважають це головним кроком для вирішення проблеми; натомість американці розцінюють це як добру нагоду для Талібану для вербування фермерів.

«Уряд США, як і уряд Афганістану, переконаний, що є кращі способи боротьби з вивозом наркотиків із цієї країни.По-перше, губернатори різних провінцій отримують винагороди за зменшення посівів маку. По-друге, фермерам дають можливість вирощувати інші культури, щоб втримати бідних селяни від тенет Талібану. Отже ознайомлення людей з іншими можливостями і забезпечення їх потрібними ресурсами має велике значення».

Керівник Держнарконтролю Росії Віктор Іванов, а також співголова робочої групи у боротьбі з наркобізнесом, вважає знищення контрабандних врожаїв важливий крок у боротьбі з наркобізнесом в Афганістані.

«США самі не задоволені ( як дотепер) із наслідків цієї боротьби . Про це говориться в докладі генерального інспектора і Держдепартаменту США…знищення наркотичних рослин становило не цілих 3% всього обсягу…це звичайно цілком мало і говорить про те, що оставлена ціль, по суті, не досягається. По-друге, знищення цих рослин є абсолютним політичним пріоритетом, зафіксованим у політичній Декларації Генеральної Асамблеї ООН. По-третє, економічні розрахунки показують, що нищити потрібно не менше від 20 до 50 відсотків і лише тоді культивування рослин із вмістом наркотиків може бути економічно невигідним».

І хоч Сполучені Штати й Росія можуть не погоджуватись у тому чи варто знищувати поля маку, чи ні - вони погоджуються у інших питаннях. Джин Керліковські каже, що обидві сторони пообіцяли обмінюватись своєчасно достовірною інформацією і співпрацювати задля того щоб «відрубати змієві голову», за його висловом.

Спеціальна американсько-російська група по боротьбі з наркоторгівлею зустрінеться для подальшої співпраці знову у березні, у Відні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG