Спеціальні потреби

Світова спільнота допомагає Гаїті долати наслідки землетрусу


Працівники організацій допомоги на Гаїті зосереджують тепер більшу увагу не на пошуках під уламками будинків тих, хто вижив землетрус, але на наданні допомоги сотням тисяч позбавлених надії людей, які постраждали від стихійного лиха.

Надії на знайдення живим будь-кого зменшилися від середи, коли востаннє під заваленими будинками знайдено живу людину.

У додаток до приблизно 200 тисяч гаїтян, які загинули, землетрус позбавив півтора мільйона людей даху над головою. Ті, що вижили, перебувають у перенаповнених таборах, переважно позбавлених основної санітарії.

Організація допомоги «Лікарі без кордонів» повідомляє, що багато постраждалих, рани яких не було ліковано, вмирають від інфекцій. Судно-госпіталь Військово-морських сил США «Комфорт», що прибуло до Гаїті в середу, надає медичну допомогу якнайбільшій кількості потребуючих.

Через дев’ять днів після землетрусу зусилля з надання допомоги все ще натрапляють на перешкоди з приводу пошкоджених шляхів і транспортного зв’язку. Важко пошкоджений морський порт в Порт-о-Пренсі відкрито щойно в четвер.

Гаїтянські офіційні особи кажуть, що приблизно 400 тисяч людей, які втратили домівки, в найближчому часі переїдуть до нових сіл, що створюються поза зруйнованою столицею країни.

Представники авіатранспорту зі Сполучених Штатів кажуть, що вони встановлять тимчасову диспетчерську вежу в аеропорту, щоб допомогти в координації руху літаків, які постачають допомогу з усього світу.

Міністерство оборони США заявило в четвер, що кількість американських військ, які беруть участь у наданні допомоги, до неділі досягне 20 тисяч. Ця кількість охоплює військовослужбовців, які вже є в районі стихійного лиха і на багатьох кораблях неподалік узбережжя Гаїті.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG