Спеціальні потреби

ОПІК сприяє поверненню в Україну інвесторів США

Американські інвестори повертаються в Україну за допомогою кредитів та страхування ОПІК. У середу у посольстві України у Вашингтоні Бізнес-рада США-Україна провела перший тренінг для інвесторів щодо того, як користуватись послугами ОПІК.

ОПІК – агентство американського уряду, яке надає кредити та страхує американські інвестиції за кордоном – відновило свою роботу в Україні. Кредити ОПІК можуть складати від 15 тисяч доларів у секторі малого бізнесу, до 300-400 мільйонів доларів для великих інвестиційних проектів. Американські та українські інвестори, які взяли участь у семінарі проведеному Бізнес-радою США-Україназ особливим ентузіазмом сприйняли цю новину.

Президент юридичної компанії RULG-Ukrainian Legal Group Ірина Паліашвілі зазначила: «Я думаю багато інвесторів, які були розчаровані останніми подіями, отримали нові сподівання. Це не просто моральна підтримка, вони можуть звернутись до ОПІК і отримати фінансування, яке надзвичайно важко знайти у ці дні. Тому, я думаю, це прекрасно з точки зору репутації, як також з точки зору розвитку бізнесу».

Відновлення роботи ОПІК в Україні відкриває нові можливості для приходу інвестицій на український ринок, – каже виконавчий директор Broad Street Capital Group Алекс Гордін:

«Ми віримо, що відкриття операцій ОПІК в Україні, особливо у цей час – у період виборів та економічної кризи – є сигналом для інвесторів, що Україна є країною, де варто робити бізнес. Це надасть інструменти, які до сьогодні не були доступними у приватному секторі – це фінансування та страхування. І це важливий сигнал для інвесторів, що вони повинні звернути свою увагу на Україну».

Окрім кредитування американські компанії, які хочуть робити бізнес в Україні, можуть також застрахувати свої інвестиції у тому числі і від політичних ризиків.

Віце-президент ОПІК з питань страхування Род Моріс зазначив:«Якщо ви маєте страхування ОПІК це означає, що будь-який уряд, чи то уряд України, чи Венесуели, чи Домініканської Республіки, розуміє, що за цим інвестором стоїть уряд США, тому вони мають тенденцію не втручатись у діяльність таких компаній, так як би вони це могли це робити».

І хоча процес отримання кредитів та страхування від ОПІК є довготривалим та вимагає детального документування проекту, інвестори переконані, що це на довготривалу перспективу відкриває двері в Україну для американських інвестицій.
XS
SM
MD
LG