Спеціальні потреби

Чи будуть схвалені нові санкції проти Ірану?


Представники шести провідних країн світу мають зустріч в Нью-Йорку для обміркування додаткових санкцій проти Ірану з приводу його ядерної програми. Метою нарад за закритими дверима є спонукати Іран повернутися за стіл переговорів і погодитись на підтримувану ООН пропозицію про надіслання більшості низькопробного іранського урану за кордон для його збагачення, який необхідний для дослідного атомного реактора.

Наприкінці минулого місяця Іран зігнорував дату, до якої мав дати позитивну відповідь на цю пропозицію.

Державний департамент Сполучених Штатів заявив, що чинитиме тиск на прийняття нових санкцій, скерованих, серед іншого, проти Революційної гвардії.

П’ять країн-учасниць нарад – Сполучені Штати, Великобританія, Франція, Росія і Німеччина – уже раніше заявили, що надсилають високопоставлених дипломатів. Проте Китай повідомив, що його представлятиме нижче поставлений дипломат.

Китай неохоче ставиться до пропозиції про нові санкції проти Ірану. Він заявив, що міжнародна громадськість повинна продовжувати дипломатичні заходи.

Представник Державного департаменту Філіп Краулі заявив у четвер, що наради мусять бути «корисними», незважаючи на те, хто представлятиме Китай.

Краулі додав, що США продовжуватимуть зусилля, щоб переконати Китай та інші країни, що серйозність ситуації вимагає не лише додаткових заходів, але також підтримки для «додаткового тиску».

Західні країни підозрюють Іран у тому, що він намагається виготовити ядерну зброю під виглядом цивільної ядерної програми. Проте Іран твердить, що його програма мирного призначення.

XS
SM
MD
LG