Спеціальні потреби

Ємен може стати новою базою для терористів аль-Кайди


Представники сил безпеки США особливо ретельно перевіряють де, коли і з ким терорист-невдаха, який намагався здійснити теракт на борту літака у п’ятницю, контактував у Ємені. Саме там, як вважається, він пройшов тренування у таборі аль-Кайди. Офіційний Вашингтон вже тривалий час співпрацює з урядом Ємену, надсилаючи туди військових консультантів, а також необхідне обладнанням для боротьби з тероризмом.

Видання «Нью-Йорк Таймс», цитуючи колишнього працівника ЦРУ, повідомляє, що рік тому агентство відправило у Ємен кількох своїх найкращих агентів. Видання також наводить слова американських військових офіцерів, які кажуть, що бійці спецпідрозділу «Командос» останніми роками почали тренувати єменські війська протидіяти тероризму.

Американські спецслужби вважають, що терористи аль-Кайди, скориставшись тим, що уряд Ємену не може прослідкувати за віддаленими територіями своєї країни, останніми роками почали будувати свої осередки у цій країні. Саме у Ємені, аль-Кайда можливо вбачає новий полігон для розвитку своїх злочинних намірів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG