Спеціальні потреби

Сенат США схвалив законопроект про реформу охорони здоров’я


Сенат Сполучених Штатів схвалив історичного значення законопроект про реформу охорони здоров’я, що передбачає поширення медичного страхування на тридцять мільйонів американців, які тепер позбавлені такої можливості.

Сенатори Конгресу схвалили законопроект шістдесятьма голосами. «Проти» проголосувало тридцять дев’ять осіб. Це є поділ по партійній лінії і республіканська меншість в Сенаті одноголосно виступила проти.

Ще до того, як цей документ набуде силу закону, Сенат і Палата Представників Конгресу повинні узгодити свої окремі версії цього законопроекту, що відрізняються у кількох пунктах, а це потребуватиме деякого часу.

В додаток до того, що медичним страхуванням буде охоплена більша кількість американців, законопроект передбачає заборонити страховим компаніям відмовляти у послугах людям із наявністю попередніх медичних проблем.

Президент Обама і його колеги-демократи зробили реформу охорони здоров’я пріоритетною справою своєї законодавчої політики.

Лідери Республіканської партії наполягають, що цей законопроект занадто коштовний і взяття урядом під свою опіку системи охорони здоров’я обійдеться занадто дорого.

Лідер більшості в Сенаті, демократ Гаррі Рід із штату Невада, назвав результат голосування перемогою, наголосивши при цьому, «що це є підтвердженням того, що спроможність жити (в Америці) здоровим життям - не привілей, а право».

Ще до початку голосування, лідер меншості в Сенаті, Мітч МакКоннелл із штату Кентуккі, заявив, що його колеги-республіканці працюватимуть наполегливо щоб не допустити того, щоб законопроект про реформу охорони здоров’я став законом. «Битва не завершена», - додав він.

Тимчасом, в інтерв’ю для американських мас-медіа, президент Обама сказав, що він дуже «задоволений» із законопроекту, який містить у собі 95% бажаних для нього елементів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG