Спеціальні потреби

Мусульмани США ведуть боротьбу з фундаменталізмом

Агенти ФБР продовжують допити п’ятьох громадян США затриманих у Пакистані за підозрою у спробі приєднатися до радикальних ісламістів. Американці були арештовані пакистанськими правоохоронцями у будинку лідера одного із заборонених військових угруповань. Як говорять пакистанські офіційні особи, арештовані зізнаються, що приїхали до Пакистану з метою приєднатися до «Джихаду», тобто священної війни.

Лідери мусульманської громади США б’ють на сполох і закликають зупинити використання інтернету для пропаганди екстремізму.

З часу терактів 2001 року, 2009 став рекордним за кількістю американських громадян звинувачених у причетності до терактів на ґрунті ісламського фундаменталізму.

Англомовна пропаганда «Джихаду», підсилена війнами в Іраку та Афганістані, ефективно діє на певне коло американських мусульман.

Однак, мусульмани кажуть, що більшість з них не є радикалами. Група активістів започаткувала проект боротьби з фундаменталізмом, у надзвичайно символічному місці, у будинку, який був пошкоджений уламками літака, що врізався в одну з веж-близнюків у Нью-Йорку.

Виконавчий директор американського Товариства розвитку мусульман Дейзі Хан каже, що серед мусульман зародився рух боротьби з помилковим розумінням ісламу для виправдання пропагандою насильства екстремістами.

Люди, які приходять до Мусульманського культурного центру вважають, що дії кількох осіб заплямували релігію загалом.

Як зазначає експерт Браян Майкл Дженкінс переважна більшість мусульман в Америці - мирні люди:

«Дуже невелика кількість людей, які відгукуються на пропаганду «Джихаду» говорить мені, що американські мусульмани не симпатизують, і навіть вороже ставляться до «Джихаду».

Однак, як нагадує котлован на місці веж-близнюків, часом достатньо аби пропаганда вплинула на свідомість лише кількох людей.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG