Спеціальні потреби

МОЗ повідомляє про нову хвилю епідемії грипу в Україні


Міністерство охорони здоров'я України підтверджує тенденцію зростанння кількості випадків захворювань на грип. Протягом минулого тижня вона спостерігалася практично на всій території країни, крім західних областей. За даними медиків, епідемічні пороги вже перевищені в Криму, Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Сумській і Черкаській областях. Найбільша добова кількість захворілих зареєстрована у промислових регіонах – Дніпропетровській та Донецькій областях.

Серед хворих найбільше дітей та школярів. Міністерство освіти повідомляє, що місцеві органи влади змушені оголошувати карантин у місцях найбільшого поширення епідемії. За офіційними даними, навчання припинили понад півмільйона учнів та студентів – не працює майже 10% навчальних закладів країни, і медики попереджають про насування вже другої цього року хвилі епідемії.

Тим часом МОЗ оприлюднило дані, які свідчать, що більшість жертв першої хвилі мали вірус пандемічного грипу А H1N1. Лабораторно підтверджено 466 випадків захворювання на так званий «свинячий» грип, від якого померло понад 200 громадян.

Попри протести опозиції, Верховна Рада виділила понад 600 мільйонів гривень на боротьбу із грипом. Партія регіонів виступала проти цього рішення, побоюючись, що уряд витратить гроші на передвиборчі проекти Юлії Тимошенко. «Регіонали» також звинувачували Кабмін у намірі нецільового використання коштів, призначених на закупівлю медикаментів. Водночас фракція БЮТ пропонувала виділити значно більшу суму, ніж погодилася Верховна Рада.

Втім, асигнування на проекти боротьби із грипом може заблокувати президент. Його представник у парламенті Ігор Попов заявив, що глава держави найближчим часом визначиться, чи скористатися правом вето на рішення депутатів. Раніше Віктор Ющенко вже призупиняв виділення коштів на подолання наслідків епідемії, пояснюючи своє рішення нереальністю вказаних джерел фіансування. Сьогодні президент знову розкритикував урядову бюджетну політику, яка допускає значне перевищення видатків над доходами і тому не виключено, що знову заблокує фінансування антиепідемічних заходів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG