Спеціальні потреби

Технологічні премії сприяють прогресу у світі

Кілька років тому в Силіконовій долині в США з’явилася ще одна гарна традиція. Наприкінці листопада премією «Нагорода у сфері техніки» нагороджуються ті компанії, технологічні інновації яких допомагають рухати прогрес, зберігають навколишнє середовище та роблять життя людей кращим у всьому світі. Церемонія відбувається у місті Сан-Хосе у Каліфорнії.

Щороку «Нагороди у сфері техніки» присуджуються тим компаніям, які роблять планету кращою завдяки технічним інноваціям. Цього року нагорода у сфері охорони навколишнього середовища дісталася доктору з Нігерії, який розробив технологію переробки відходів з бійні у джерело електроенергії. Проект під назвою «Корови у кіловати» на 99% відсотків зменшує забруднення середовища, яке спричиняє робота бійні. Проект повністю зупиняє викиди газів в атмосферу, які спричиняють парниковий ефект.

Говорить цьогорічний лауреат премії «Нагорода у сфері техніки» Джозеф Абелеган:

«Гази, що спричиняють парниковий ефект, додають до глобальної зміни клімату та потепління, утримуються завдяки моєї технології. У результаті люди мають натуральні добрива, які заміняють хімічні добрива, що є великою перевагою, а додатково ще і газ для готування їжі».

У категорії «Охорона здоров’я» нагороду отримала американська компанія, яка розробила збагачені вітамінами та мінералами рисові зерна. Дипіка Матіас говорить, що неправильне харчування у країнах Третього світу призводить до того, що діти не можуть видужати від діареї, респіраторних захворювань та малярії. Вона каже:

«Вони не можуть одужати від цих інфекцій тому, що в їхньому організмі існує брак цих мікроелементів».

Споживаючи цей «ультрарис» діти зможуть отримати всі харчові елементи, які їм потрібні.

А нагорода у галузі «Рівноправ’я» дісталася організації з Силіконової долини, яка створила безкоштовний калькулятор, що вираховує справедливу зарплату для людей, які займаються ручною працею по всьому світу.

Одрі Сігрейвс з організації «Світ добра» каже, що вони змогли досягти збільшення заробітку на 20 і більше відсотків для понад 27 тисяч майстринь у країнах Третього світу:

«Ми працюємо з місцевим бізнесом. В цей момент 700 підприємств у 61 країні запровадили справедливу платню».

Корпорація з Південно-Африканської Республіки розробила цинкові батарейки, виробництво яких є набагато дешевшим від виробництва звичайних літієвих. За це вона отримала нагороду у сфері «Економічний розвиток».

Говорить переможець премії «Нагорода у сфері техніки» Ролф Песдорф:

«Можна працювати на комп’ютері, відправити е-мейл, зарядити мобільний телефон, жінки можуть працювати на електричних швейних машинках, робити кращі речі. Це матиме широке застосування».

Премія «Нагорода у сфері техніки» була заснована у 2 000 році. Премія вручається у п’яти категоріях: охорона здоров’я, освіта, охорона навколишнього середовища, економічний розвиток та рівноправ’я. Переможці в кожній категорії отримують 50 тисяч доларів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG