Спеціальні потреби

Світові ринки занепокоєні проблемами в Дубаї


Деякі європейські фондові біржі одужують після різкого падіння на початку тижня, спричинених проблемами в Дубаї. Однак показники азійських та американських ринків все ще дуже низькі.

Інвесторів дуже потрясла вимога уряду Дубаї про відстрочку на півроку погашень боргових зобов'язаннях на суму в мільярди доларів.

Корейський аналітик Лі Кйонґ Су сказав «Голосу Америки», що світові ринки бояться наближення другої фінансової кризи, подібної до тої, що почалась торік із Сполучених Штатів. Проблеми Дубаї, як він каже, можуть викликати ланцюгову реакцію, що обмежить видачу банками нових позик і зашкодить економічному одужанню.

Дубаї - одна із держав у складі Об'єднаних Арабських Еміратів. Впродовж років ця держава вкладала гроші у деякі вражаючі масштабні проекти: від найбільших у світі будівель, до насипних островів.

Зусилля трансформувати пустельне місто-державу у центр світового туризму і фінансових послуг фінансувалися частково позиченими грошима. Це зробило її вразливою до ударів глобальної рецесії і коливання кредитних ринків.

XS
SM
MD
LG