Спеціальні потреби

Боротьба з п`яними водіями приносить дивіденди

Дослідження, проведені в 178 країнах, вказують на те, що 30-40 відсотків автоаварій, у яких загинули люди, були спричинені споживанням алкоголю. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я кажуть, що проблема п’яних водіїв на шляхах – це не лише справа правоохоронних органів. Це також справа народного здоров’я. Які є тенденції у цій сфері у США і глобально, і що роблять законодавці для того, аби зменшити кількість смертей, спричинених водіями в нетверезому стані?

Лора Дін-Муні пережила глибоку психологічну травму. Вісімнадцять років тому її чоловік загинув в аварії, спричиненій п’яницею. Лора з чоловіком були одружені лише два з половиною роки.

Сьогодні вона очолює організацію «Матері проти водіння у нетверезому стані».

«Залишити це все позаду – неможливо. Я вважаю, треба пережити. Маєте вибір – або бути злим на долю, або робити добро».

Дін-Муні вирішила робити добро.

«Я не хочу, щоб якась інша вдова мусіла пережити те, що пережила я через аварію, спричинену п’яницею, або щоб діти мусіли переживати втрату батька чи матері».

Згідно зі статистикою, в Сполучених Штатах щороку гине майже 12 тисяч людей в автоаваріях, спричинених алкоголем. Це на 40 відсотків менше, ніж у 80-х роках минулого сторіччя. Лора каже, що цей спад є результатом покращення роботи правоохоронців.

Проте, як додає Лора, за останніх 10 років на 30 відсотків збільшилась кількість жінок, арештованих за ведення авто у нетверезому стані.

«Жінки тепер під більшим тиском. У зв’язку із безробіттям деякі стали єдиним джерелом прибутку родини. А телебачення популяризує матерів, які сидять дома і випивають».

Доктор Алберто Конча-Істман з Пан-Американської організації охорони здоров’я каже, що зріст кількості п’яних жінок за кермом у США віддзеркалює глобальну тенденцію. За його словами, 30 відсотків смертей спричиняють молоді водії:

«Коли ми молоді, ми думаємо, що з нами нічого не станеться. Ми не сприймаємо всерйоз такі поради».

Доктор Альберто каже, що Всесвітня організація охорони здоров’я закликає країни світу вести просвітницьку роботу з громадянами і посилити дії правоохоронних органів:

«Ця проблема існує в країнах, де правоохоронні органи не працюють адекватно».

На думку експерта, один із шляхів вирішення проблеми – збільшити ціну алкогольних напоїв і обмежити, де і коли їх можна купувати.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG