Спеціальні потреби

Великобританія  намагається поліпшити відносини з Росією


Міністр закордонних справ Великобританії Дейвид Мілібенд обговорював у Москві з своїм російським колегою Сергієм Лавровим можливість поліпшення відносин між обома країнами. Взаємини погіршились 3 роки тому після отруєння колишнього шпигуна російських спецслужб Олександра Литвиненка, який жив тоді у Великобританії.

Мілібенд - перший британський міністр закордонних справ, який відвідав Росію впродовж останніх п’ять років. Прибувши до Москви, він провів більшість свого часу у розмовах із Лавровим.

Дейвид Мілібенд наголосив, що Великобританія і Росія мусять знайти «спільний ґрунт» для подолання викликів, що стоять перед обома країнами.

Убивство у 2006 році колишнього російського шпигуна Олександра Литвиненка, який потім став суворим критиком Кремля, охолодило британсько-російські взаємини, які до цього часу так і не поліпшились.

Міністр Лавров підтвердив відмову Москви про видачу іншого колишнього службовця КДБ Андрія Лугового, якого британці підозрівають у вбивстві Литвиненка високорадіоактивною речовиною. Лавров сказав, що цей крок вимагав би від Росії внесення змін у Конституцію країни, яка забороняє екстрадицію своїх громадян.

Дейвид Мілібенд, як гадають, поновить вимоги Великобританії про екстрадицію Лугового, який є тепер членом російського парламенту. Втім великих сподівань на це немає.

Лондон і Москва практикують взаємні «зуб-за зуб» видворення дипломатів упродовж триваючої між ними суперечки щодо ролі, яку відіграв Луговий у випадку отруєння Литвиненка. Уряди обох країн притримуються протилежних поглядів також у багатьох інших питаннях, включно з комерційними справами а також щодо подорожування й культурного обміну.

Міністр Мелібенд наголосив у Москві на існуванні «між народами Великобританії та Росії широких зв’язків і…динамічних ділових контактів» впродовж останніх 20 років. За його словами, ці зв’язки «роблять політичні взаємини ще більш важливими».

XS
SM
MD
LG