Спеціальні потреби

Обама зустрів труни американських солдатів

Президент Обама відвідав війського-повітряну базу в штаті Делавер, де зустрів труни солдатів та службовців Агентства США по боротьбі з наркотиками, що днями загинули в Афганістані. База поблизу Довера має найбільший у США морг і саме туди привозять військовослужбовців, які полегли за кордонами США.

Перший візит президента на базу в Делавері було оголошено в останню мить перед нічним вильотом. Журналістам було дозволено бути присутніми на урочистому поверненні на батьківщину лише одного з військовослужбовців, родина якого дала на це дозвіл – сержанта Дейла Ґриффіна. Перед церемонією президент зустрівся з членами родини сержанта в каплиці бази.

Цей президентський візит знаменує певну зміну. Джордж Буш часто відвідував родини полеглих солдатів, але ніколи не бував в Довері на церемонії прийняття останків.

Минулого тижня Барак Обама також зустрівся з солдатами і морськими піхотинцями на військово-морській базі у Флориді. На зустрічі були і члени родин солдатів, вбитих в Іраку та Афганістані.

«І хоч я не вагатимусь застосувати силу для захисту американського народу та його життєвих інтересів, я обіцяю вам – і це дуже важливо в цей момент зваження наших наступних кроків в Афганістані – що я ніколи не робитиму поспішних рішень щодо вашої участі в небезпечних діях. Я не ризикуватиме вашим життям, хіба що це буде абсолютно необхідно», - запевнив Барак Обама присутніх солдатів.

Враховуючи останні жертви, місяць жовтень став найкривавішим для американських солдатів та цивільного персоналу в Афганістані від початку війни там вісім років тому.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG