Спеціальні потреби

Українська опозиція протестує проти співпраці з МВФ


Партія регіонів висловила протест проти політики співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною. Незадоволення опозиції викликали заяви експертів МВФ, які обумовили надання чергового траншу кредиту ветуванням закону про підвищення пенсій і зарплат. Попри протести уряду, його ухвалила Верховна Рада, однак поки що не підписав президент.

В Партії регіонів, яка дала за ухвалення суперечливого закону найбільше голосів, називають ці вимоги МВФ втручанням у внутрішні справи України. Мовляв, раніше Фонд не заперечував проти спрямування отриманих від нього коштів на оплату газових поставок та закривав очі на неодноразові порушення урядом меморандуму про співпрацю. Опозиція також закидає МВФ відсутність прозорості у використанні коштів. Адже, за її даними, цьогорічний український бюджет майже наполовину фінансувався за рахунок кредитів Фонду. Втім, кажуть «регіонали», уряд так і не прозвітував, як витратив отримані гроші.

Тим часом уряд повідомив, що хотів би використати четвертий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на покриття дефіциту державного бюджету. Виконуючий обов'язки міністра фінансів України Ігор Уманський зазначив, що таке прохання вже спрямували до МВФ, однак поки що не отримали відповіді.

Напередодні експерти МВФ зустрілися із представниками українських профспілкових організацій. Саме вони фактично блокують виконання ще одного пункту меморандуму про співпрацю з Фондом. За позовом профспілок суд заборонив підвищувати тарифи на газ для населення та підприємств теплокомуненерго. Поки що неясно, чи вдасться після цієї зустрічі розблокувати курс на лібералізацію цін на паливо і поетапне їх доведення до світового рівня.

Доля чергового траншу МВФ також знаходиться в руках президента. Віктор Ющенко продовжує розмірковувати, чи підписувати ухвалений депутатами закон про підвищення соціальних стандартів. Оглядачі зазначають, що перед президентом непростий вибір. Його вето може врятувати гривню від девальвації і відкрити шлях для подальшого кредитування від Фонду. З іншого боку, це може завдати шкоди електоральним перспективам Вітора Ющенка. Опозиція, без сумніву, використає для критики відмову президента підняти пенсії і зарплати.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG