Спеціальні потреби

У США не вистачає вакцини від свинячого грипу


Епідемія грипу H1N1 продовжує залишатися провідною темою в американському суспільстві. Президент оголосив надзвичайний стан у зв’язку з епідемією, а тисячі людей по всій країні годинами стоять у чергах, аби зробити щеплення. Втім, поки що вакцини критично не вистачає навіть тим, хто належить до групи ризику, як то діти, вагітні жінки та люди із хронічними захворюваннями.

Оголошення президентом надзвичайного стану, дозволяє клінікам створювати окремі відділення для надання допомоги інфікованим, аби запобігти поширенню вірусу. Клініки розробляли плани на випадок надзвичайної ситуації, тепер вони можуть ці плани ввести в дію.

46 штатів повідомляють про масштабні спалахи вірусу. Зафіксовано понад тисячу смертельних випадків, і 20 тисяч людей госпіталізовано. Лікарі кажуть, що найгірше може виявитись лише попереду, оскільки вірус обіцяє бути активним упродовж всього осіннього сезону.

Із зростанням загрози вірусу збільшується попит на вакцину, якої поки що не вистачає навіть для групи ризику. Попри катастрофічну нестачу вакцини, адміністрація США поки що не дала жодних розпоряджень щодо пришвидшення її виготовлення. Втім лікарі запевняють, що щеплення буде зроблено усім бажаючим. Очікують, що у листопаді і грудні надходження вакцини значно збільшиться.

XS
SM
MD
LG