Спеціальні потреби

Немиря, Тейлор: Україні потрібні реформи


Вашингтон прекрасно розуміє стратегічну важливість успіху України, заявив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, виступаючи на конференції з питань економічного розвитку України, що проходить сьогодні у Вашинтоні.

На форумі, організованому Бізнес-радою США-Україна, Тейлор також вказав на «рани, які Україна сама собі заподіяла» політичним розбратом, який нині гальмує її економічний розвиток і лише загострює вже і без цього серйозну економічну кризу.

Торкаючись теми недалеких президентських виборів, Тейлор зазначив, що вони дають шанс Україні вийти з нинішнього політичного паралічу та почати рухатися в напрямку інтеграції в Європу та імплементації вимог Міжнародного валютного фонду, який зараз є головним джерелом кредитування для України. Тейлор також наголосив на необхідності проведення Україною юридичної реформи, яка створила б кращі механізми захисту зовнішніх інвесторів.

Інший головний промовець на конференції - віце-прем`єр-міністр України Григорій Немиря - пояснив присутнім причини, чому саме глобальна економічна криза так гостро вдарила по Україні. По-перше, сказав він, Україна надто довго відкладала проведення економічних реформ, включно з реформою енергетичного сектора. По-друге, Україна надто залежала від експорту сталі та хімпродуктів, що вказує на необхідність диверсифікації експорту, без якої ситуація не зміниться на краще. Третя проблема, - продовжив він, – яка лише загострила нинішні проблеми в економічній площині, це - недієздатна політична система, де ініціативи прем`єр-міністра гальмуються президентом. За словами віце-прем`єра, Україна, після президентських виборів, матиме віконце протягом 12-18 місяців для проведення необхідних реформ до чергових парламентських виборів.

Інший учасник конференції – міністр економіки України Богдан Данилишин буде гостем сьогоднішнього випуску нашої програми Час-Time.

XS
SM
MD
LG