Спеціальні потреби

В Україні відзначили свято Покрови та річницю УПА


Християнське свято Покрови Святої Богородиці викликало різні марші та акції протесту у Києві та інших містах України. Саме цього дня відзначають річницю створення Української повстанської армії. Праве Всеукраїнське об’єднання «Свобода» на цей день запланувало проведення маршу за визнання УПА, що викликало протест лівих політичних сил.

Ще зранку на Хрещатику зібралися комуністи з червоними прапорами, які скандували «Не допустимо повторення фашизму». Натомість активісти «Свободи» зібралися на Софійській площі вже пообіді. У марші взяли участь близько 4 тисяч осіб. Колона перебувала під посиленою охороною бійців спецзагону МВС «Беркут», зважаючи на те, що у попередні роки вже мали місце силові зіткнення прихильників УПА з представниками лівих.

На Майдані Незалежності відбувся святковий концерт з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та річниці створення УПА.

До цієї дати в парламенті відбулися парламентські слухання, на яких Світовий конгрес українців закликав депутатів визнати воїнів ОУН-УПА учасниками національно-визвольної боротьби за незалежну Україну та надати їм належні пільги. Про що заявив президент СКУ Євген Чолій.

За примирення вояків Червоної армії з вояками УПА знову сьогодні говорив і президент Ющенко на Волині. Віктор Ющенко особливо високо оцінив той факт, що сьогодні в урочистостях взяли участь як ветерани УПА, так і радянської армії. «Для мене як президента є великою честю покласти квіти, висловити шану героям однієї та другої армій, і для мене є великою честю, що ці герої стоять поряд», – сказав Віктор Ющенко. Він висловив переконання, що говорити про розбудову гідного майбутнього держави неможливо без досягнення національної єдності та примирення. «Немає історії, яка важливіша за спільне майбутнє», – сказав він.

Щодо УПА, то Ющенко заявив таке: «Ми повертаємо нації правду про героїчні сторінки її минулого. Правду про героїв Української повстанської армії і Колківської республіки кожен українець має усвідомити розумом і серцем. На цій святій правді ми виховуватимемо наступні покоління нашого великого народу».

Про визнання воїнів УПА ветеранами Другої світової війни Віктор Ющенко заявляв як про свою виборчу обіцянку у 2004 році. Однак, за 5 років він так і не спромігся домогтися ухвалення відповідного рішення від Верховної Ради.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG