Спеціальні потреби

Представники сексменшин вимагають рівноправ’я
Тисячі активістів руху за права сексуальних меншин зібралися біля Білого дому, закликаючи президента Барака Обаму покласти край дискримінації проти них. Демонстранти скандували гасло виборчої кампанії Барака Обами – «Так, ми можемо!» – і вимагали, щоб він виконав свої обіцянки. Ці активісти прагнуть рівних прав у таких питаннях, як одностатеві шлюби, усиновлення дітей і служба у збройних силах.

Напередодні демонстрації у Вашингтоні, у промові на з’їзді організації захисту прав геїв, президент Обама закликав до терплячості, оскільки зараз адміністрація обтяжена двома війнами, проблемами економіки та справою реформи системи охорони здоров’я. Втім президент запевнив, що його зобов’язання перед сексуальними меншинами залишається непохитним.

Президент Обама прагне скасувати так звану політику «Не питай, не кажи», згідно з якою збройні сили не запитують про сексуальну орієнтацію рекрутів, але звільняють тих, хто відверто визнає себе геєм.

На думку військових лідерів, дозвіл геям відкрито служити у збройних силах, негативно вплине на дисципліну і довіру серед військовослужбовців, які живуть і працюють поряд один з одним.

Барак Обама також звернувся до Конгресу з проханням скасувати закон, який дозволяє штатам відмовлятися визнавати одностатеві шлюби. Одначе, консервативні законодавці наполягають, що лише шлюб чоловіка з жінкою забезпечує стабільність сім’ї, а дозволити геям одружуватись послабить інститут шлюбу. Консерватори твердять, що небезпечно визнавати навіть «цивільні союзи» одностатевих пар, які б мали права, подібні до традиційного подружжя. Однак, чимало законодавців, схоже підтримують Обаму. Нещодавно Палата представників схвалила закон, який додає до переліку злочинів на основі ненависті, злочини проти людей нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG