Спеціальні потреби

Робочий клас у США – це не тільки люди

Виявляється, що гроші у США заробляють не лише люди. Кілька штатів разом з організаціями захисту довкілля приймають на роботу…кіз. І працедавці їхнью роботою задоволені.

Ці голодні працівники надзвичайно ефективні. Вони можуть їсти увесь день, і, як виглядає, з великим задоволенням. Стадо з п’ятдесяти кіз та двох козенят були завезені на одне господарство в штаті Меріленд для очистки від бур’яну двох гектарів землі.

Привіз їх туди Джим Відс. Це його новий бізнес. Раніше він займався будівництвом, а віднедавна почав ще й здавати в оренду кіз, на яких, як він розповідає, заробляє не погані гроші: «Все більше людей зацікавлені в натуральній обробці землі, і цапи тут стають у нагоді», - каже він.

Джим двічі на тиждень приїжджає перевірити чи тварини здорові, а головне, чи виконують свою роботу. Біолог Джулі Сайком каже, що вони дійсно надзвичайно добре працюють.

Джулі керує експериментом на господарстві другий рік. Вона каже, що вони планують продовжити контракт з Джимом на оренду кіз ще на кілька років.

Кілька штатів разом з організаціями захисту довкілля тепер фінансують проект з використання кіз у відновленні середовища для черепах у Північній Америці. Коріння бур’янів мають здатність настільки розростатися, що в результаті осушують земельні ділянки, де водиться найменший різновид черепах у Північній Америці.

Використання техніки чи гербіцидів є небезпечним для черепах, тому кози -- чудова альтернатива, каже Джулі Слайком.

Це не перший проект у штаті Меріленд. Поблизу знаходиться ще одне господарство, де з допомогою тварин вдалося врятувати досить велику ділянку землі.

Залучення кіз, овець та корів до праці в галузі сільського господарства набирає в Америці все більшого розмаху, адже дозволяє уникнути вживання шкідливих хімікатів та техніки, що забруднює довкілля. Все частіше сьогодні у США можна побачити як вівці очищають виноградники, а корови поля.


XS
SM
MD
LG