Спеціальні потреби

У Нью-Йорку почалися загальні дебати Генасамблеї ООН

У середу в Нью-Йорку почалися загальні дебати шістдесят четвертої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Зібрання промовою відкрив генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун. Серед перших, що виступили були президент Бразилії Луїз Ігнасіу Лула да Сільва, президент США Барак Обама та керівник Лівії полковник Муамар Каддафі.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун наголосив на найбільших викликах, що повстали перед людством. Це – зміна клімату, розповсюдження ядерної зброї та поширення бідності.

«Майже бідні стають новими бідними. Очікується, що сто мільйонів людей перетнуть межу бідності. Ринки, можливо, і відновлюються, але не прибутки та робочі місця».

Також Пан Ґі Мун оголосив, що наступного року в ООН буде створено нову структуру, фокусом якої стане боротьба з насиллям проти жінок.

«Попередження сексуального насилля проти жінок має бути пріоритетом. Погодимося: ці дії є гидкими. Лідери кожної нації є персонально відповідальними, коли ці злочини здійснюються в межах їх країн. Коли жінки вмирають під час пологів, коли їх ґвалтують під час збройних конфліктів і їм немає до кого піти. ООН не може вдавати, що нічого не відбувається».

За словами генсека, ООН посилюватиме свої зусилля в таких країнах та територіях як Сомалі, Бірма, Палестинська автономія, Афганістан, Тімор, Гаїті, Сьєра-Леоне, Непал, Ірак та Кіпр.

Свій виступ президент США Барак Обама почав із визнання, що він розуміє, що чимало людей навколо світу сприймають США зі скепсисом та недовірою. Але для багатьох антиамериканські настрої, викликані як політичними діями Сполучених Штатів, так і дезінформацією, стали відмовкою не приймати участі у вирішенні світових проблем.

«Ми маємо вітати нову еру співпраці на базі спільних інтересів та взаємоповаги. І наша робота має розпочатися зараз».

Президент Обама виголосив чотири стовпи світової політики. Перше – припинення розповсюдження ядерної зброї.

«Америка дотримуватиметься своїх зобов’язань. Ми продовжуватимемо працювати над новим договором з Росією з метою значно зменшити кількість наших стратегічних боєголовок та ракет. Ми будемо рухатися у напрямку ратифікації Договору про всебічну заборону ядерних випробувань та працюватимемо з іншими над запровадженням положень цього договору, аби ядерні випробування були заборонені назавжди…. Але якщо уряди Ірану та Північної Кореї вирішать ігнорувати міжнародні стандарти, якщо вони поставлять здобуття ядерної зброї над регіональною стабільністю, безпекою та можливостями для їхніх народів, якщо вони не зважатимуть на загрози, які викликає гонка ядерного озброєння у Східній Азії та на Близькому Сході, вони відповідатимуть за свої дії. Світові держави мають об’єднано продемонструвати, що міжнародні закони – не порожні обіцянки і що договори мають впроваджуватися у життя».

Другим напрямком Обама назвав досягнення миру у конфліктних зонах.

«Ці зусилля мають розпочатися з рішучістю та переконаністю у тому, що вбивство невинних чоловіків, жінок та дітей не буде дозволятися. Суперечок щодо цього бути не може. Екстремісти поширюють конфлікт, перекручуючи віру та ізолюючи самих себе. Вони не пропонують нічого іншого, крім ненависті та руйнувань. У боротьбі з ними, Америка будуватиме довго триваючі союзи для боротьби з терористами, ділитиметься розвідувальними даними, координуватиме дії правоохоронців та захищатиме власних людей».

Третій напрямок стосувався проблеми кліматичних змін:

«Якщо ми продовжуватимемо нічого не робити, кожний член Асамблеї побачить невідворотні зміни у власній країні. Наші спроби покінчити з військовими конфліктами ні до чого не призведуть через війни через біженців та за ресурси. Розвитку загрожуватимуть посуха та голод. Земля, на якій людство живе тисячоліттями, зникатиме. Майбутні покоління дивитимуться на нас та дивуватимуться, чому ми відмовилися діяти, чому ми не змогли передати їм навколишнє середовище таким, яким ми його успадкували самі», - зазначив американський президент.

І як останній напрямок Барак Обама виділив подолання наслідків світової економічної кризи, відбудову світової економіки з міцним підґрунтям для економічного зростання, де всі матимуть можливості для розвитку та прогресу.Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG