Спеціальні потреби

Тимошенко наполягає, що приватизація ОПЗ відбудеться


Приватизація одного із найбільших хімічних підприємств країни - Одеського припортового заводу - відбудеться попри судові рішення та ухвали президента. Намір здійснити наймасштабніший продаж державного майна підтвердила сьогодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Вони заявила, що конкурс відбудеться у встановлені терміни – тобто 29 вересня.

Фонд держмайна також підтвердив, що не зупиняв готувати об`єкт до продажу і вважає, що станом на 22 вересня жодних юридичних перепон для приватизації підприємства нині не існує. Адже напередодні Окружний адміністративний суд м. Києва відмінив своє попереднє рішення про заборону проводити конкурс з продажу акцій ВАТ ОПЗ.

Втім судова тяганина значно звузила коло претендентів на скандальний об'єкт. Ситуація невизначеності відлякнула в першу чергу іноземних інвесторів. Попри очікування на велику кількість заявок від закордонних компаній, ФДМУ повідомив, що документи на купівлю ОПЗ подали три претенденти – два українських і один із Росії. Водночас експерти звертають увагу, що один із потенційних учасників конкурсу має більшу ніж дозволяє українське законодавство частку державної власності. Компанію «Азот-Сервіс» пов`язують із структурами державної російської монополії «Газпром». Тому один із учасників конкурсу вирішив опротестувати її включення до числа претендентів.

Отже на шляху проведення конкурсу з`явилися нові юридичні перешкоди. І навіть якщо до оголошеної дати продажу їх усунуть, ситуація невизначеності позначиться на успішності приватизації. Експерти прогнозують, що це значно знизить ціну продажу об'єкту, за який уряд розраховує отримати щонайменше чотири мільярди гривень. У тих же, хто програє конкурс, завжди буде привід оскаржити законність приватизації у суді.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG