Спеціальні потреби

Обама заради медреформи пішов у наступ


У неділю президент Обама здійснив бліцкриг у пошуку підтримки реформи системи охорони здоров`я. Він з'явився відразу на п'яти телеканалах одночасно, в черговий раз переконуючи своїх співвітчизників у необхідності втілення ініціативи. В ході виступів від торкнувся також деяких зовнішньо-політичних питань.

Білий дім підходить до медичної реформи як до виборчої кампанії. Президент в один день виступив в ефірі п'яти телекомпаній. Він намагається заперечити критику змін у реформі системи охорони здоров`я, зокрема стверджуючи, що вона не призведе до зростання податків на середній клас.

«Це виходить за питання податків. Як тільки президент пропонує великі зміни, які включають зміни у розмірі уряду, чимало людей починають обурюватися», - сказав Обама.

Білий дім покладає великі надії на виступ Барака Обами. Чимало американців зустріли запропоновану реформу із люттю та занепокоєнням, висловленими під час зустрічей з конгресменами влітку.

Минулої п'ятниці реформа системи охорони здоров'я перетворилася на сімейний підряд. Перша леді Мішель Обама вступила перед аудиторію з цієї теми.

«Протягом двох років виборчої кампанії я постійно чула від жінок, що вони зтиснуті зі всіх боків сучасною системою охороною здоров`я, розчавлені».

Мішель Обама входила в Раду директорів Медичного центру Чикагського університету перед тим, як переїхати до Вашингтону. Але останній раз, коли президентська дружина бралася за реформування медичної системи США, її спроба провалилася. Це - Гілларі Клінтон у 1993 році. До цьогорічних зусиль вона ставиться з оптимізмом.

«Це як робити ковбасу - виглядає не привабливо, але у результаті смачно. Ми матимемо схвалений законопроект на підпис президенту» - по іронізувала нинішній держсекретар.

Мішель Обама, тим часом, не стала вдаватися у деталі реформи. Її головна теза, що люди не мають втрачати страховий медичний поліс чи ставати банкрутами через те, що вони важко захворіли.

Інша гаряча тема, яка порушувалася в ході недільних виступів Обами, - відміна його планів встановити у Польщі та Чехії контроверсійну систему протиракетної оборони. У відповідь критикам, які говорять, що Обама піддався тискові з боку Москви, президент відповів, що рішення не слід розглядати як поступку Кремлю. В інтерв`ю телеканалу CBS він запевнив, що всім піде на користь, якщо Росія відчуватиме меншу параною з цього приводу і буде активніше співпрацювати в питаннях загрози балістичних ракет і розвитку атомної зброї з боку Ірану.

Тим часом, відповідаючи на запитання щодо дальшої стратегії США в Афганістані, Обама сказав, що винесе рішення у цій справі після детального аналізу інформації від командирів на полі бою.XS
SM
MD
LG