Спеціальні потреби

У США зростає продаж електронних книжок

Технологічний прогрес поступово витісняє з життя людини речі, якими вона користувалося сотнями років, і без яких раніше не уявляла свого існування. Тепер технологія перейшла у наступ на книгу у її традиційному вигляді. У США продаж електронних книжок за останній рік зріс на 150%. Лише у червні таких книг було продано на 12 мільйонів доларів. Щоправда, принаймні поки що, паперовій книжці не загрожує зникнення із полиць крамниць. Адже у неї залишається мільйони прихильників.

Електронна книжка дозволяє тримати сотні творів в одному невеличкому апараті, куди можна миттєво завантажити новий роман, чи детектив через бездротовий Інтернет. Деякі апарати навіть читають книжки вголос. Лише компанія Amazon.com пропонує своїм клієнтам понад 300 тисяч творів в електронному вигляді. Коштує такий твір в середньому 10 доларів - у два з половиною рази дешевше від друкованої книжки. Щоправда, клієнтам потрібно інвестувати 300 доларів для придбання считувача, що, як кажуть вони, варте того. Електронна книга також відкриває двері авторам, які не можуть знайти видавця і не мають грошей на коштовний друк і розповсюдження традиційних книжок. Серед них -письменниця Дебі Мек.

«Я думаю, це дає можливість опублікувати твори, для яких люди не можуть знайти видавця. Якщо ви не можете надрукувати книжку, але відчуваєте, що маєте цікавий матеріал - з’явилась можливість публікуватися».

Однак електронна книжка ще не готова повністю витіснити друковану. Так твори Юджини Ким продаються як в електронному, так і друкованому вигляді. Але сама письменниця віддає перевагу паперовому формату.

«В самому процесі перегортання сторінок, є щось чудове, коли разом із новою сторінкою розкривається історія. Я думаю, що це приходить з досвіду спілкування із книжкою у дитинстві».

Деякі автори взагалі відмовляються друкувати свої твори в електронному форматі. Серед них - письменник і видавець Ричард Пібоді.

«Я переконаний, що деякі люди попросту не хочуть читати книжку з екрану. Якщо ви працюєте цілий день за комп’ютером - ви не хочете цього робити», - вважає він.

Тим часом, вже розпочалась боротьба за права на електронні книжки. Група компаній протестує проти монополізації ринку компанією Google, що змогла отримати права на публікацію мільйонів книжок в електронному вигляді.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG