Спеціальні потреби

Обама звернувся до Конгресу у справі медичної реформи

У промові до обох палат Конгресу, яка прямо транслювалася по всій країні, президент США Барак Обама закликав законодавців обох партій негайно довести до кінця ініційовану ним реформу медичної галузі, назвавши її необхідною як з фіскальних міркувань, так і для благополуччя кожного американця.

Як правило, президенти США лише раз у рік виступають перед обома палатами Конгресу, однак для Барака Обами справа реформи системи охорони здоров`я у США настільки пріоритетна, що традиції поступились необхідності. Попри запеклу опозицію з боку республіканців, Обама виклав план, мета якого - не тільки забезпечити медичним страхуванням 30 мільйонів американців, які його зараз не мають, але і скоротити марнотратство і неефективність в існуючій системі, які, за приблизними підрахунками, коштують американським платникам податків щороку сотні мільярдів доларів. Раніше адміністрація говорили про 46 мільйонів американців без страхівнки, однак, за всіма ознаками, спростувала цю цифру після появи даних, які вказують, що 16 мільйонів із цього числа складають не-громадяни і нелегали.

Сьогодні на медичну опіку у США загалом щорічно витрачається 2 трильйони 250 мільярдів доларів. У 1970 році американці витрачали сім відсотків від свого прибутку на медичну опіку. В 2008 році ця цифра склала - 17 процентів. І кожного року відсоток зростає. Якщо тенденція не зміниться, до 2026 року американці на лікування витрачатимуть понад сорок відсотків своїх прибутків – це більше, ніж вони платитимуть за житло.

Заперечуючи аргументи своїх республіканських критиків, Обама серед іншого підкреслив, що його план не передбачає створення регулюваної державою єдиної системи медичної опіки, а радше вдосконалення існуючої. Згідно з планом президента, американці, які мають страховку, зберегли б її, при чому неможливою стала б відмова страхових компаній в оплаті медичних послуг, якщо пацієнтом була прихована будь-яка недуга, коли він заключав контракт із страховою компанією. Для незастрахованих американців доступним став би субсидований державою план. А існуюча, фінансована державою система медичної опіки для літніх американців підлягала б ретельнішому нагляду з боку уряду для збільшення її ефективності та скороченнях мільярдних марних витрат.

У 45-хвилинній промові Обама підкреслив, що хоч реформу системи медичної опіки намагалася здійснити вже не одна адмінстрація в ході останного півстоліття, він планує довести її до кінця.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG