Спеціальні потреби

СБУ розслідує масштабну збройну сутичку на Херсонщині


Служба безпеки України приєдналася до розслідування найгучнішого корпоративного конфлікту останніх років. Спецслужба вирішила втрутитися в з'ясування обставин масштабної сутички за участю декількох сот озброєних людей, які минулої ночі штурмували завод «Таврія» у Новій Каховці, що вважають одним із найбільших виробників коньяку в країні.

За даними МВС, минулої ночі в спробі захопити підприємство брали участь близько 180 людей, які мали при собі бронежилети, щити, палиці, залізну арматуру, вибухові пакети та пістолети травматичної дії. Їм протистояли охорона та близько тисячі працівників заводу. Сили правопорядку залучили понад півтори сотні співробітників та майже годину локалізовували конфлікт. Міліція повідомляє про 169 затриманих та 39 госпіталізованих. Поранення отримали двоє співробітників МВС та журналісти.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко назвав сутичку «найбільшою рейдерською атакою з часів атаки на одеські порти, до якої залучалася велика кількість радикально налаштованих людей». МВС поки що не називає організаторів протистояння, але оглядачі кажуть, що до сутички призвело загострення корпоративного конфлікту між акціонерами підприємства.

Останніми роками декілька сот підприємств різних форм власності стали жертвами так званих рейдерських атак. Часто учасники конфліктів оперують ухвалами, які винесені судами в різних регіонах і мають протилежний характер. Українська влада неодноразово намагалася поставити законодавчі перешкоди діям рейдерів, проте ці спроби поки що не дали очікуваного результату. Нерідко серед жертв рейдерських захоплень опиняються й іноземні компанії. Оглядачі вважають, що незахищеність інвестицій від неправомірних рішень судів - одна з причин низької привабливості України для розвитку бізнесу. Агенство США з міжнародного розвитку (USAID) допомагає країні реформувати судочинство, сприяючи завершенню судової реформи та збільшенню прозорості та підзвітності системи.

XS
SM
MD
LG