Спеціальні потреби

Тимошенко і Путін розв`язали всі газові проблеми?


Україна у 2010 році зможе купувати у Росії менше газу, ніж зобов`язана за контрактом. Про це російський та український прем`єри – Володимир Путін і Юлія Тимошенко – домовились на зустрічі в польському Ґданську у вівторок.

«Позиція прем`єр-міністра Росії дуже важлива: скільки Україна споживає газу, стільки вона й буде оплачувати, поки така складна кризова ситуація в світі», -- пояснила Тимошенко суть досягнутих домовленостей під час спільного брифінгу після закінчення переговорів.

Її російський колега, своєю чергою, підтвердив: світова криза внесла корективи у двосторонні газові домовленості.

«Ми домовились про те, що наслідки нинішньої світової фінансово-економічної кризи, яка найсерйознішим чином позначилась на економіках наших країн, мають бути враховані у взаємних розрахунках та поставках», -- заявив Путін. Як він додав, «ми розуміємо, що українська економіка споживає сьогодні стільки енергоресурсів, скільки їй необхідно. Ми будемо виходити з цього».

При цьому глава уряду Російської Федерації пообіцяв «дати вказівку» учасникам економічної діяльності, аби вони ці обставини враховували. Водночас як він зауважив, про деталі господарюючі суб`єкти повинні самі домовитись між собою.

На зустрічі у Польщі обидва прем`єри випромінювали оптимізм. Особливо задоволена результатами переговорів залишилась очільниця українського уряду. «Вже можна говорити про те, що ми зняли всі газові проблеми», -- заявила Тимошенко журналістам.

А невдовзі після переговорів із Путіним український прем`єр терміново відбула з візитом до Лівії. При цьому їй довелося скасувати заплановану на вечір зустріч з прем`єр-міністром Польщі Дональдом Туском, на запрошення якого Тимошенко і прилетіла до Ґданська – на заходи з відзначення 70-ої річниці початку Другої світової війни.

Нагадаємо: днями прем`єр-міністр зробила сенсаційну заяву про плани суттєвого скорочення обсягів закупівель російського газу. Як пообіцяла Тимошенко, в наступному 2010 році Україна купить у Росії майже вдвічі менше – 27 мільярдів кубометрів природного газу замість 52 мільярдів кубів, передбачених контрактом.

Нагадаємо також: відповідно до угоди, підписаної 19 січня цього року між російським «Газпромом» і НАК «Нафтогазом України», Україна, починаючи з 2010 року зобов`язана закупати не менш ніж 52 мільярди кубів російського газу щороку. Згідно з контрактом, невиконання цієї умови щодо обсягу поставок загрожує Україні серйозними штрафними санкціями.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG