Спеціальні потреби

МВФ поповнив золотовалютні резерви України


Міжнародний валютний фонд поповнив золотовалютні резерви України на майже 1,6 мільярда доларів. Сума, що відповідає квоті України у Фонді, надійшла до Нацбанку у п’ятницю. Про це повідомив департамент зовнішніх зв’язків МВФ.

Як сказано в повідомленні, сьогодні Фонд провів додаткове розміщення своєї валюти серед 186 своїх країн-членів на загальну суму в 250 мільярдів доларів. Призначення цих вливань - підтримати ліквідність у глобальній економічній системі шляхом поповнення валютних резервів держав-членів Фонду.

Окрім отриманих сьогодні, 9 вересня в Україну має надійти ще близько півмільярда доларів від МВФ.
А тим часом, державний борг України зростає високими темпами і на сьогоднішній день досяг уже понад 33 мільярдів доларів. Про це повідомило Міністерство фінансів України у п’ятницю. Згідно з повідомленням, лише за один місяць липень державний борг зріс на 16%, або на понад 4,5 мільярда доларів.

Як на головні причини такого зростання у липні Мінфін вказує на отриманий Україною третій транш кредиту Міжнародного валютного фонду в розмірі 3,3 мільярда доларів, випуск облігацій внутрішньої держпозики та надання держгарантій.

При цьому український уряд не вважає таку заборгованість загрозою. Навпаки - планує позичати ще більше. У доцільності такої стратегії в умовах світової фінансової кризи переконана прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яка днями заявила: «Нам не просто можна, нам необхідно збільшувати борги». Прем’єрка послалася на приклад найрозвинутіших країн світу, зовнішні позики яких сягають 100—120% від ВВП, тоді як борг України становить лише 27% від валового внутрішнього продукту країни.

Натомість дехто з українських експертів висловлює застереження. На їхню думку, кредити - які йдуть не в реальний сектор, а розподіляються для підтримки банків та зменшення бюджетного дефіциту - лише збільшують зовнішній борг і не здатні підняти економіку країни.

А між тим, п’ятниця стала першим за останні кілька тижнів днем, коли долар зупинив своє зростання на міжбанківському валютному ринку. Експерти пов’язують це з валютними інтервенціями для підтримки курсу, проведеними Нацбанком 25 і 27 серпня, а також новиною про нові валютні вливання від МВФ. Так чи інакше - після зафіксованого у четвер рекордного падіння національної валюти за всю її історію - коли офіційний курс був встановлений на рівні 7,98 гривні за долар - у п’ятницю НБУ дещо підвищив офіційний курс до 7,69 UAH/USD.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG