Спеціальні потреби

Сенатор Едвард Кеннеді: життя і діяльність


У штаті Массачусетс помер Едвард Кеннеді, політик і законодавець з однієї з найвідоміших родин американських політиків. Йому було 77 років. Причиною смерті був рак мозку. Сенатор був наймолодшим братом президента Джона Кеннеді.

Сенатор Кеннеді був борцем за ліберальні справи. Протягом своєї довгої кар’єри в Сенаті Сполучених Штатів він був спонсором законопроектів, які фундаментально змінили права робітників, фінансування освіти, закордонну та імміграційну політику. Його племінниця – дочка президента Кеннеді – Керолайн Кеннеді – сказала, що її дядько Тедді був натхненням для всієї родини:

«Протягом понад сорока років у Сенаті Тедді очолював боротьбу у найважливіших питаннях наших часів, таких як громадянські права, соціальна справедливість і економічні можливості».

Сенатор Кеннеді був відкритим критиком політики адміністрації Буша щодо Іраку, її позиції в справі методів допитів запідозрених у тероризмі осіб і веденні війни з тероризмом. В інтерв’ю телевізійній компанії Сі-Бі-еС у 2007 році Кеннеді підкреслив свою опозицію до війни в Іраку:

«Я голосував проти цієї війни, це було найкраще рішення, яке я зробив у Сенаті Сполучених Штатів. Це була невідповідна війна у невідповідний час».

Але Кеннеді був також відомий з того, що переступав партійні ряди для закріплення законодавчих рішень разом з республіканцями. Торік Кеннеді побачив в особі сенатора Барака Обами лідера руху за зміни, і став одним з перших видатних демократів, який підтримав змагання Обами за кандидатуру партії на посаду президента:

«Друзі мої, я прошу вас приєднатися до цієї історичної подорожі, щоб мати відвагу для обрання зміни. Знову прийшов час керівництва нового покоління. Тепер час на Барака Обаму».

Кеннеді було обрано до Сенату в 1962 році, за рік до вбивства президента Кеннеді. Під час похоронної церемонії він сказав:

«Мого брата не потрібно ідеалізувати або перебільшувати його заслуги після смерті понад те, ким він був за життя. Його слід пам’ятати як звичайну, добру і порядну людину, яка бачила зло, і намагалася виправити його».

У 1968 році брат Едварда – Роберт Кеннеді – загинув під час ведення передвиборчої президентської кампанії. Зовсім несподівано наймолодший з братів Кеннеді став політичним патріархом родини. Спочатку здавалося, що перед ним стелиться прямий шлях до Білого дому. Але ці надії зникли у 1969 році, коли машина сенатора впала з мосту у воду, і тоді загинула молода жінка Мері Джо Копекні, яка їхала з ним.

Його поведінка під час так званого інциденту Чаппаквиддик – коли він повідомив поліцію щойно через кілька годин після того, що сталося – була першою із багатьох плям на репутації Кеннеді. Замість бути кандидатом у президенти, Едвард Кеннеді питав виборців штату Массачусетс, чи він повинен подати у відставку з посади в Сенаті:

«Для мене це буде важке рішення. Тому я прошу сьогодні ввечері вас, мешканців Массачусетс, передумати це разом зі мною. Опинившись перед цим рішенням, прошу вашої поради і думки».

Кеннеді отримав тисячі телеграм, автори яких радили йому не подавати у відставку. У 1980 році він намагався отримати номінацію Демократичної партії на президентського кандидата, але програв на користь тодішнього президента Джиммі Картера.

Едвард Кеннеді мав інші проблеми. Одна з них, це зловживання алкоголем і афери з жінками, але це, за всіма ознаками закінчилося, коли він вдруге одружився у 1992 році.

Торік у Кеннеді лікарі виявили невиліковний рак у мозку. Хвороба не дозволяла йому повернутися до праці в Сенаті. Однак торік він несподівано виступив на з’їзді Демократичної партії, на якому підтримав кандидатуру Обами на посаду президента.

Кеннеді був одним із сенаторів, який перебував на посаді найдовше і став одним із найвпливовіших законодавців у модерній історії Сполучених Штатів. Таким способом він продовжував спадщину своїх братів – Джона і Роберта – та будував свою.

XS
SM
MD
LG