Спеціальні потреби

Напередодні президентських виборів в Афганістані збільшується насильство


Афганські сили безпеки нарощують свою присутність у Кабулі після того, як озброєні особи з вибухівкою атакували банк у столиці напередодні всенаціональних виборів. Офіційні особи кажуть, що в середу вранці нападники вдерлися до банку, який розташований приблизно за кілометр від президентського палацу.

Голова відділу для боротьби із злочинністю генерал Абдул Джаміль Джунбіш заявив, що підпорядковані йому сили вбили трьох нападників і конфіскували приблизно 30 одиниць зброї. Троє поліцейських отримало поранення.

Інцидент стався у День незалежності Афганістану, коли представники виборчих комісій роблять останню підготовку до запланованих на четвер президентських виборів і виборів представників провінційних органів влади.

Представники афганських і міжнародних збройних сил висловлюють дедалі більше занепокоєння з приводу того, який вплив атаки повстанців можуть мати на можливих виборців. Представник Талібану вже взяв на себе відповідальність на атаку на банк, кажучи інформаційним агентствам, що цей інцидент лише один із ряду запланованих атак напередодні виборів.

Раніше угруповання Талібан заявило, що воно атакуватиме виборчі дільниці та вдаватиметься до відплатних дій проти кожного, хто голосуватиме. В результаті атак у вівторок загинуло щонайменше 16 людей. Повідомлено також про окремі випадки насильства в середу.

Тимчасом уряд Афганістану попросив афганські та іноземні засоби масової інформації, щоб вони стрималися від повідомлень про насильницькі інциденти в день виборів, побоюючись, що громадяни на підуть на вибори. Це викликало критику з боку журналістів, включно з Міжнародною федерацією журналістів і Асоціацією незалежних журналістів Афганістану. Деякі афганські журналісти кажуть, що вони не виконають цього розпорядження, тому що воно порушує їхні конституційні права повідомляти про події.

Австралійський службовець, відповідальний за гарантування безпеки під час виборів, заявив у вівторок, що афганська поліція перебуватиме на шести з половиною тисячах виборчих пунктів по всій країні та в їх районі, а афганські солдати нестимуть службу на більшій віддалі від місць голосування. Він додав, що міжнародні сили перебуватимуть неподалік, щоб надати допомогу в разі потреби.

Тимчасом альянс НАТО повідомив, що його війська припинять наступальні операції під час голосування. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав афганців, щоб вони взяли участь у голосуванні, незважаючи на посилення насильства останнім часом.

На президентських виборах у четвер нинішній президент Афганістану Гамід Карзай змагатиметься із приблизно 30 іншими кандидатами. Найновіші результати опитування громадської думки вказують на те, що він веде перед серед кандидатів, але що змагання загострюється. Щоб уникнути другого туру голосування, провідний кандидат мусить здобути понад 50 відсотків усіх голосів.

XS
SM
MD
LG