Спеціальні потреби

Як місцеві адміністрації економлять бюджетні кошти?


Рецесія у США змусила американські штати вдатися до усіх можливих кроків, щоби зекономити гроші для бюджету. Адже чимало місцевих урядів не мають чим закрити свої бюджетні дірки. Так державними службовцям у місті Чікаго довелося взяти вимушений вихідний. І це місто не єдине.

Цей понеділок був першим з трьох запланованих примусових вихідних для кількох десятків тисяч працівників місцевої влади. Зачинені державні установи. Не вивозиться наміть сміття з вулиць. У звичному режимі працюють лише екстрені служби допомоги, як то міліція, пожежники, швидка. Мер Чикаго Ричард Дейлі каже, що примусовими вихідними зекономить місту більше восьми мільйонів доларів, і хоча б частково закриє діру в бюджеті штату розміром у 300 мільйонів. Він закликав навіть президента країни Барака Обаму взяти неоплачуваний вихідний:

«Я переконаний, що це не абияк вплине на Америку. Тобто ви фактично кажете платникам податків, що всі переживають нелегкі часи, і ви їх переживаєте також».

Подібна ситуація склалася у багатьох штатах. Чи не найгірша – у Каліфорнії, де більш ніж 90% держслужбовців протягом року будуть брати за свій рахунок щомісяця два додаткових вихідних.

Багато хто каже, що це краще, ніж повністю втратити роботу.Тим часом експерти зазначають, що це лише початок і найгірші проблеми з місцевими бюджетами ще попереду. За їхніми оцінками, пік бюджетної кризи припаде десь на 2010-11 роки.

Втім, деякі аналітики переконані, що навіть в такій складній ситуації вимушена відпустка є не дуже вдалим рішенням.

Оскільки робоче навантаження збільшиться – п’ятиденний обсяг роботи доведеться зробити за чотири дні. Відтак збільшиться загроза того, що працівники будуть робити більше помилок в роботі.

Тим часом мер Чикаго заявив, що бере 15 вихідних за свій рахунок і каже, що до такого кроку повинні вдатися усі чиновники країни, включно з президентом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG