Спеціальні потреби

Виставка у Техасі вабить людей незвичним експонатом

Чи може історія стати живою?.. «так», - вважають у Г`юстонському природничому музеї, що у штаті Техас. Виставка теракотових воїнів, знайдених у Китаї, входить до п’ятірки найкращих колекцій - за рейтингом журналу «Тайм». І напевно може обійняти перше місце, за будь-яким рейтингом, за … несподіваністю.

Вони загадкові, шляхетні, сумірні… Ці теракотові воїни віком у дві тисячі років. Зроблені в натуральну величину та з увагою до найдрібнішої деталі, що робить їх надзвичайно подібними до людей, вони незворушно сприймають захоплення публіки. Принаймні більшість з них.

Але не Джеррі Чанг – теракотовий воїн – уродженець Тайваню. Він кожного ранку приходить до музею: перевдягається, гримується та застигає немов статуя, вичікуючи влучного моменту.

Захоплені й приголомшені відвідувачі виставки кажуть, що не можуть повірити, що це реальна людина.

«Він виглядає зовсім як воїн. Він може повністю застигнути на довгий час і ожити, коли людина найменше цього очікує», - каже працівниця Г’юстонського природничого музею Лата Томас.

«Він мене злякав», - признаються деякі відвідувачі. - «Він виглядає зовсім як живий. Я якраз хотів їх спитати, чи це оригінал чи копія, як він на мене стрибнув».

Джеррі не розмовляє із відвідувачами. Балачки не в характері теракотових воїнів, та і макіяж зіпсується. Але відвідувачі в захопленні від Джеррі.

Вже сто тисяч туристів та мешканців Г`юстона зустріли Джеррі на виставці, відвідання якої б’є всі рекорди.

Інше за темою

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG