Спеціальні потреби

Ульянченко: Медведєв розмовляє мовою образ і погроз


Немає слів… Напевно, цим пояснюється те, що президент України досі не відповів на адресовану йому агресивну заяву президента Росії.

Віктор Ющенко відповість на відкритий лист свого російського колеги до 15 серпня. Такий прогноз зробив у середу перший заступник глави секретаріату Олександр Шлапак.

«Я думаю, завтра-післязавтра», -- сказав Шлапак, відповідаючи на запитання журналістів про те, коли слід очікувати реакції глави держави. При цьому представник секретаріату припустив, що президент дасть відповідь , не перериваючи заради цього своєї відпустки.

А поки Ющенко на відпочинку підшукує слова, замість нього відповідь до Москви написала очільниця президентського секретаріату, керівник партії «Наша Україна» Віра Ульянченко.

Як мовиться в розлогому листі, що з`явився на партійному сайті у середу, публічне звернення президента Російської Федерації Дмитра Медведєва до президента України Віктора Ющенка дає підстави для сумного висновку. «На жаль, молоде керівництво Росії перетворюється на заручника старих імперських комплексів, які змушують постійно плекати образ зовнішнього ворога і підміняти рівноправний діалог з усіма сусідніми державами мовою образ і погроз», -- констатує Ульянченко.

За її словами, це «викликає не лише жаль, а вже й обурення та стурбованість з приводу нинішньої політичної тактики й стратегії керівництва Російської Федерації. Сьогодні цю стурбованість офіційно або неформально поділяють десятки держав світу», -- підкреслила автор.

Ульянченко закликала громадян України і Росії «відмежуватися від агресивної риторики, до анналів якої, на жаль, відходить останнє звернення президента Росії».

При цьому вона зауважила: публічне звернення президента Дмитра Медведєва може відіграти роль, неочікувану для його авторів: вкотре нагадати Україні про потребу внутрішньої консолідації.

«Агресивна тональність звернення російського лідера, по суті, стосується не Віктора Андрійовича Ющенка і його політики, а всієї нашої держави й усього українського народу», -- наголосила Ульянченко.

Щойно лист соратниці Ющенка з`явився в Інтернеті, як російський МЗС звинуватив Ульянченко у перекрученні послання Медведєва. Жодної агресії в словах президента РФ немає, – запевнив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін.

«Це довільна інтерпретація того, що викладено в посланні нашого президента. У цьому посланні жодної «агресії» взагалі немає, там висловлена стурбованість», -- сказав Карасін російські агенції «Інтерфакс».

Тезу Ульянченко про «агресивну тональність» послання відкинув також заступник глави адміністрації президента Росії Олексій Громов.

«Агресії нема і не може бути», -- заявив Громов. І особливо підкреслив, полемізуючи з Ульянченко: претензії висловлені лише до українського президента, а не до всього українського народу.

«Ставлення президента Росії, нашої країни до українського народу, української держави виключно шанобливе, тепле, братерське», -- запевнив Громов.

Російська сторона спростувала, крім того, припущення про зв`язок послання Медведєва з майбутніми президентськими виборами в Україні. «Жодного відношення до виборів це не має. Вибори – внутрішня справа України», -- заявили у середу в російському посольстві в Україні.

Натомість більшість політиків та експертів в Україні б`ють на сполох, називаючи демарш Медведєва неприхованим втручанням у справи суверенної держави і першим кроком до ймовірного застосування сили. Лунають заклики до уряду відкликати для консультацій українського посла в Росії, а в самій Україні посилити охорону кордонів та стратегічних об`єктів.

А тим часом очільниця уряду далі уникає коментарів. У середу Юлія Тимошенко, яку журналісти запитали про її ставлення до заяви Медведєва, послалась на зайнятість. Прем`єрка пообіцяла відповісти на це запитання на брифінгу в середу, однак традиційний брифінг було скасовано.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG