Спеціальні потреби

Реакції в Україні на останні заяви Медведєва


Україна досі не дала офіційної відповіді на «відеолист» президента Росії Дмитра Медведєва. У Міністерстві закордонних справ утримуються від будь-яких коментарів, наполягаючи: перше слово має бути за адресатом.

«Оскільки лист адресований президентові України Віктору Ющенку, саме президент даватиме оцінку листу», – сказав на прес-конференції в Києві в.о. міністра закордонних справ Володимир Хандогій.

Водночас у секретаріаті президента повідомили: відповідь ще не готова. «Реакція обов’язково буде. Така заява не залишиться без уваги», – запевнила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова.

Як виглядає, на відповідь чинного президента доведеться зачекати. Натомість один з найперспективніших кандидатів на цю посаду в Україні зволікати не став. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович оприлюднив свій коментар ще зранку у вівторок. Він засвідчив, що цілковито поділяє позицію президента Росії. А коментуючи претензії Медведєва до «антиросійського курсу Ющенка», наголосив: «На жаль, за нинішньої влади надій на нормалізацію та покращення стосунків з Росією практично немає».

Головний реґіонал запевнив президента Медведєва: стосунки виправляться, щойно він, Янукович, стане президентом. «Перше, що ми зробимо, прийшовши до влади, – відродимо нормальні, добросусідські, рівноправні та взаємовигідні відносини з нашим стратегічним партнером Росією. І цю політику я буду здійснювати, як тільки прийду до влади», – пообіцяв лідер Партії реґіонів, слова якого цитує прес-служба партії.

Що стосується позиції іншого перспективного кандидата в президенти – прем’єр-міністра України – то реакція Юлії Тимошенко на заяву Медведєва невідома. Прем’єрка мовчить: очевидно, діє за принципом, проголошеним на її передвиборчих гаслах: «Вони базікають, вона працює».

Втім, від Блоку Юлії Тимошенко висловився заступник Голови Верховної Ради бютівець Микола Томенко. На його думку, звернення Медведєва містить список претензій не стільки до чинного, скільки до майбутнього президента України.

Нагадавши про ключові теми, озвучені Медведєвим – Південна Осетія, НАТО, Чорноморський флот, історія, церква, російська мова – Томенко зауважив: команда президента Росії сформувала «список ключових тем, які для них важливі в контексті майбутньої виборчої кампанії в Україні». «Привернення уваги саме до цих тем, про які йдеться у зверненні президента Росії, – це практично заявка на зацікавлену участь у президентській виборчій кампанії в Україні», – сказав віце-спікер. При цьому він додав: заявка команди російського президента на участь у виборчій кампанії в Україні покращенню відносин не сприятиме.

Від втручання в українську виборчу кампанію Росію застеріг також лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк. «Це буде найбільша помилка», – сказав він в інтерв’ю «Эху Москвы». Як він додав, для будь-якої держави, що здійснює таке втручання, це «дуже погано закінчується». Водночас, – зауважив ще один потенційний майбутній президент України,– Ющенко сам винен у тому, що дав привід вважати свою політику антиросійською. «Чинний президент України дав дуже багато приводів для того, щоб вважати його політику антиросійською», – заявив Яценюк, назвавши нинішній рівень дипломатичних відносин між Україною і Росією «неприйнятним».

Звернення президента Медведєва широко коментують також українські експерти. Більшість політологів сходяться в думці: заява виходить за межі прийнятного в дипломатичній практиці і є відвертим втручанням у внутрішні справи України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG