Спеціальні потреби

У Мексиці триває північноамериканський саміт


«Саміт трьох «аміґос» (друзів)», – так назвали ЗМІ дводенну зустріч лідерів США, Мексики і Канади, що проходила у мексиканському місті Гвадалахара. На порядку денному нарад було чимало важливих питань – боротьба із свинячим грипом, наркокартелями, економічною рецесією, глобальним потеплінням. Білий дім заявив, що не робить великих ставок на цю зустріч, адже саміт є частиною триваючого діалогу із сусідами США.

Для президента Обами це перша зустріч з лідерами країн Північної Америки у рамках цих щорічних нарад. Географічна наближеність змусила учасників саміту присвятити багато часу боротьбі із поширенням свинячого грипу. Епідемія цього смертельного вірусу, що розпочалася саме в Мексиці, робить нагальним проблему пошуку ефективної вакцини проти вірусу зокрема з наближенням зимового періоду. Ще одне важливе питання зустрічі – боротьба уряду Мексики з наркокартелями. Президент Обама висловив підтримку лідеру Мексики Філіпе Кальдерону у його зусиллях у війні з організованою злочинністю. Президент Обама і раніше погоджувався, що США також розділяють відповідальність за ситуацію, оскільки зброя і гроші до наркокартелів найчастіше надходять саме зі США.

Чимало уваги на саміті було приділено і темі рецесії та необхідності посилення конкурентоспроможності економік країн Північної Америки. Мексика і Канада є найбільшими торговельними партнерами США, тож підтримання тісних відносин у цій ділянці є дуже важливим.

Втім експерти зазначають, що навряд чи на цьому саміті лідери зможуть вирішити всі проблеми, включно із забороною США на в’їзд мексиканських автофургонів з міркувань техніки безпеки та накладенням Мексикою тарифів на американські товари. Ці заборони завдали збитків американському бізнесу, який торгує з Мексикою. Заступник радника з питань національної безпеки США Майкл Фроман зазначив:

«Ці тарифи були введені у відповідь на дії США. І це та ділянка, де ми працюємо з Конгресом, який має застереження щодо техніки безпеки мексиканських фургонів».

Не обішли увагою учасники саміту і питання кліматичних змін. Лідери погодилися співпрацювати в напрямку розробки чистих джерел енергії та зменшення викидів в атмосферу шкідливих газів.

Наступна зустріч лідерів країн Північної Америки відбудеться у вересні. Також вони матимуть нагоду поспілкуватися на саміті Великої двадцятки, що відбудеться американському місті Піттсбург.

XS
SM
MD
LG