Спеціальні потреби

У США влітку точаться температурні війни

Ця проблема виникає кожного літа: надворі спекотно, а в приміщеннях американських офісів - Північний полюс. І починається війна між колегами. Чоловікам - жарко, а жінки мерзнуть.

По всій Америці жінки нарікають, що їм захолодно. Вони жаліються через кондиціонер…Середина серпня, а дехто з них сидить у теплому жакеті і замерзає.

Чоловікам завжди гаряче, а жінкам постійно холодно. «Іди на вулицю, якщо тобі вже так холодно, бо я помираю від спеки», - радять деякі колеги-чоловіки своїм співробітницям. Але жінкам не до сміху – вони мерзнуть.

Температурні війни не обмежуються лише офісними стінами. У деяких випадках під загрозою може опинитися навіть і шлюб.

Джім Гейґен каже, що його дружина Стелла, перед тим як іти спати, потайки підносить термостат - десь до 23 градусів. Тоді він тихесенько спускається у коридор і знижує температуру до 18-17 градусів, що відтак дуже обурює Стеллу.

Що ж стоїть за цими, на перший погляд, жіночими капризами… Фізіологія?… Закони теплообміну?

Дон Янґ із Міжнародної асоціації офісного менеджменту пояснює:

«Судини жінок знаходяться, майже завжди, у звуженішому стані. А це штовхає кров ближче то поверхні шкіри, що у свою чергу охолоджує організм. У чоловіків – все навпаки».

Крім того, коли жінкам холодно – то кров у першу чергу направляється до репродуктивних органів і тому у них постійно мерзнуть руки та ноги. І ще не забудьте про м’язи. Адже третина тепла в організмі виробляється саме м’язевими тканинами, а оскільки жінки, як правило, менш атлетичні, ніж чоловіки – ось вам і причина чому в них мурашки від холоду бігають по шкірі.

Дехто з жінок в офісі надягає рукавички, щоб працювати на комп’ютері… Дехто тримає в шухляді шапку і шкарпетки… А дехто, взагалі, одягнений, немов би ескімос.

Даяна признається, що вона принесла кожух та ще спеціальний теплозахисний светр. «І ніколи на прийом чи на вечірку я не йду без моїх шкарпеток у сумочці», - додає вона.

До речі, холодно не тільки жінкам, але мерзнуть і худорляві чоловіки. Адже кожен кілограм підшкірного жиру – це як додатковий шар теплоізоляційного матеріалу. Якщо ж у вас ще і низький тиск - а це означає ще й уповільнену циркуляцію крові – то зігрітися у кондиціонованому приміщенні і не плануйте.

А підтримання холодних температур в офісах безпосередньо в інтересах начальства, яке переконане, що чим прохолодніше - тим в кращому тонусі їх працівник.

Дон Янґ із Міжнародної асоціації офісного менеджменту пояснює:

«Медичні дослідження вказують, що низькі температури подавляють виділення організмом серотоніну, який викликає апетит, подразнення та сонливість. Крім того, прохолода прискорює процеси обміну і тому люди активніші й працездатніші».

Незадоволення в охолоджених офісах не вщухають і призводять до суперечок, а інколи навіть до неприязні.

Втім, якщо у родині чи колективі є порозуміння - то навіть температурні війни не здатні зашкодити. Так, наприклад, подружжя Гейґани є разом вже 35 років.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG