Спеціальні потреби

Ющенко каже про крапку у справі Ґонґадзе


Президент Ющенко вважає, що свідчення екс-генерала Олексія Пукача дозволяють поставити крапку у справі Ґонґадзе. Мова про це йшла під час його зустрічі з генпрокурором, головою СБУ та міністром внутрішніх справ у п'ятницю.

За його словами, «на сьогодні, завдяки роботі СБУ, Генпрокуратура має свідка, який дає інформацію такого характеру, що дозволяє поставити крапку у цій ганебній для України історії». На думку президента це має бути прикладом торжества закону для України та світу.

Водночас адвокат Мирослави Ґонґадзе – Валентини Теличенко каже про те, що низка заяв з боку перших політиків держави свідчить про тиск, який чиниться на слідство у цій справі.

«Президент говорить, що щодня контролюватиме слідчу групу. Я вважаю, що це була поспішна і надто категорична заява, яка ставить під тиск слідчу групу. Тимошенко розповідає про те, що вона здивована затриманням Пукача – це є політичний тиск, чи не є політичний тиск? Всі вони кандидати на вибори. Луценко розповідає про участь МВС у затриманні Пукача. У перемоги завжди багато батьків, а поразка – завжди сирота», – сказала Теличенко.

«Ми весь час говоримо про причетність Литвина до справи, яку, поки не буде закінчено слідство, не можна ні спростувати, ні підтвердити. Я вам не можу сказати: причетний чи не причетний Литвин до замовлення вбивства, тому що це має сказати слідство», – зазначила адвокат.

Потерпіла сторона вимагає, аби справа Пукача не передавалася до суду без висунення обвинувачення замовникам вбивства журналіста.

Натомість депутат Григорій Омельченко заявив в інтерв’ю «Україні молодій», що внесе депутатське звернення на ім’я генпрокурора України про порушення кримінальної справи і взяття під варту Леоніда Кучми, а також про порушення кримінальної справи проти Володимира Литвина і внесення у парламент подання про позбавлення депутатської недоторканності, згоду на затримання і арешт Литвина.

«Щоб довести, чи були Кучма з Литвином замовниками убивства журналіста, вони повинні бути заарештовані і з ними необхідно провести слідчі дії», – каже колишній слідчий Омельченко.

Також сьогодні надійшла інформація від прес-служби Генпрокуратури про те, що слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України знайшла неподалік населеного пункту Сухоліси Білоцерківського району майже весь череп, який може належати вбитому журналісту Георгію Ґонґадзе.

За даними Генпрокуратури, знайдені останки співпадають з фрагментами, які були знайдені днями на місці, вказаному під час допиту колишнім начальником Головного управління кримінального розшуку департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексієм Пукачем. Експерти сподіваються, що експертиза зубів черепа дозволить зі 100% гарантією сказати, чи належать рештки журналісту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG