Спеціальні потреби

Три законопроекти не відпускають депутатів на канікули


Український парламент завтра пообіді знову збереться на позачергове засідання за ініціативи фракції БЮТ. Зараз проводиться дискусія щодо порядку денного завтрашнього засідання. За словами віце-спікера Миколи Томенка, коаліція зацікавлена у тому, аби засідання відбулося, і пропонуватиме завтра обмежитися трьома питаннями. Йдеться про законопроект щодо фінансування міст до Євро-2012, законопроекту щодо рекапіталізації банків і змін до закону про вибори президента.

У законі про вибори пропонується скоротити час виборчої кампанії зі 120 до 90 днів, а інші норми закону про вибори президента будуть перенесені для обговорення на вересень, на наступну сесію.

Коаліція не наполягатиме на розгляді кадрових питань, аби знову робота ВР не була заблокована. Так само коаліція очікує, що фракція Партії регіонів не наполягатиме на розгляді законопроекту щодо підвищення соціальних стандартів, проти якого різко виступає прем`єр Тимошенко. Вона особисто вже закликала Партію регіонів розблокувати роботу Верховної Ради й провести у вівторок пленарне засідання, присвячене винятково розгляду пріоритетних для країни антикризових законопроектів, які регулюють питання рекапіталізації банків та успішного проведення в Україні Євро-2012.

За словами Тимошенко, перший антикризовий законопроект про рекапіталізацію сприятиме подальшій стабілізації банківської системи, а головне - надійно захистить депозити громадян, а тим, хто вже має з ними проблеми – дозволить повернути свої гроші.

Другий антикризовий законопроект, присвячений Євро-2012, не лише фінансово забезпечить проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу, але й матиме колосальний антикризовий ефект, оскільки передбачає суттєві інвестиції в інфраструктурні проекти, підкреслила прем’єр.

Кадрові ж питання Тимошенко пропонує відкласти до осені.

Спікер Володимир Литвин вважає, що існуюча інформація дозволяє судити про певні домовленості щодо роботи парламенту: «набір питань свідчить про те, що попередні консультації проведені».

Очікується, що завтра на позачерговому засіданні голова Верховної ради закриє сесію і парламент піде на канікули.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG