Спеціальні потреби

У Вашингтоні – демонстрації проти придушення протестів у Китаї

У вівторок у Вашингтоні відбулися демонстрації етнічних уйгурів на знак протесту проти репресій на їх батьківщині. З гаслами «Ганьба Китаю» уйгури та їх прихильники пройшли вулицями американської столиці. На демонстрацію протесту зібралось понад сто людей, які вийшли засудити, за їх словами, брутальне придушення уйгурів владою Китаю.

Китайська влада складає вину за неспокій і насильство у західній частині Китаю на президента Всесвітнього уйгурського конгресу Ребію Кадір. В Урумчі, в провінції Сіньцзянь, відбулись сутички між уйгурами-мусульманами і етнічною групою хань, яка становить більшість у КНР.

Уряд Китаю стверджує, що у неділю під час сутички з поліцією загинуло 156 осіб. Однак наполягає, що справжня кількість потерпілих сягає від 500 до 1000 осіб. Кадір відсиділа майже шість років у китайській в’язниці. Її звільнили у 2005-му році і дозволили виїхати у США. Як сама зазначає:

«Уйгури вважають мене своєю матір’ю і лідером демократичного руху. І я далі буду їх вести».

Група американських конгресменів закликала уряд США офіційно засудити розправу над уйгурами. Поки що Білий дім обмежився висловом занепокоєння ситуацією в регіоні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG