Спеціальні потреби

В Україну прибуде місія Міжнародного валютного фонду

Експерти Міжнародного валютного фонду готуються до чергової місії в Україну. Цього разу вони будуть робити оцінку виконання програми по другому траншу кредиту та визначатись з наданням третього траншу. Тим часом ділові кола в Україні переконані, що співпраця України з цією міжнародною фінансовою інституцією є важливим фактором довіри до уряду з боку інвесторів та міжнародних політичних кіл.

Президент Американської торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі каже, що присутність МВФ в Україні є сигналом стабільності для міжнародної бізнес-громади. Він також висловлює сумнів, що Україна може справитись з кризою без МВФ.

«Я не думаю, що Україна змогла б подолати цю кризу без грошей МФВ. Це навіть не настільки гроші, наскільки сам факт їх надання, який служить важливим фактором стабільності для міжнародного бізнесу та дипломатичного корпусу. Це є ознакою довіри до уряду, до банківського сектора. З нашої перспективи найважливіша річ, яку робить МВФ, це допомога з рекапіталізацією та посиленням банківського сектора в Україні. Їхнє повернення до співпраці є важливим сигналом того, що проблеми банківського сектора вирішуються в правильному напрямку».

За словами Зукоскі, існують два головні фактори, які визначатимуть, як довго триватиме економічна криза в Україні. По-перше, це політичний та економічний розвиток у самій Україні, здатність уряду запровадити реформи, які зроблять Україну конкурентоздатнішою та дадуть їй можливість продовжувати співпрацювати з МВФ та іншими донорами. Іншим фактором, звичайно, будуть зовнішні впливи, а саме як з кризою буде справлятись решта світу. І все ж, каже Зукоскі, інвестори, члени його організації, розглядають Україну як державу, в яку вкладаються довготривалі стратегічні інвестиції.

«Вони розглядають цю економічну кризу як тимчасову поміху на радарі. Вони дивляться на ринок у проміжку 50-75 років. Багато мультинаціональних інвесторів розуміють, що після того, як глобальний зріст економіки відновиться, у світі залишиться не так багато країн, інвестиції в які будуть приносити значні прибутки, і Україна буде однією з цих країн».

Щодо перспективності України президент Американської торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі навів слідуючі аргументи:

«Україна має 46 мільйонів споживачів, кордон з Європою, потенційну платформу для експорту в Європу, особливо з підписанням договору про вільну торгівлю з Європейським Союзом. Kрім того вона є потужним торгoвельним партнером з Росією. Ці фактори та те, що на цей момент Україна ще має багато простору для інвестицій. Оскільки вона не могла привабити достатньо інвесторів з часу незалежності – сьогодні це дає багато простору для росту та подальшого розвитку».

Але для цього, на думку президента Американської торгової палати, українському уряду ще треба серйозно попрацювати:
«Український уряд мусить зосередити свої зусилля на зміні іміджу України серед ділової громади у світі, щоб привабити ті обмежені інвестиційні ресурси, які існують у світі. І треба зрозуміти, що ті країни, які здатні конкурувати, зможуть привабити капітал. На жаль, на цей момент Україна ще не може ефективно конкурувати на світовому ринку», -- зазначив Зукоскі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG