Спеціальні потреби

У Женеві - чергові переговори Росії і США щодо СНО


У вівторок розпочався третій раунд американсько-російських переговорів на тему нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, який має замінити договір про СНО з 1991-го року. Дводенні переговори, які проходять в Женеві, - останні із запланованих перед зустріччю президента Барака Обами з російським керівником Дмитром Медведєвим.

На початку цього року обидва лідери погодились відкрити переговори про новий договір, що має замінити теперішній, який вигасне 5 грудня.

Президент Медведєв заявив, що Росія бажає провести глибокі скорочення свого ядерного арсеналу, але лише за умови, якщо Сполучені Штати погодяться обміркувати застереження російської сторони щодо планованої США системи протиракетної оборони в Центральній Європі.

Представник Державного департаменту США в понеділок підтвердив, що Сполучені Штати не бачать зв’язку між пропонованою системою протиракетної оборони і величиною ядерного арсеналу кожної із сторін.

Пропонована протиракетна система передбачає розгорнення 10 перехоплювачів у Польщі і радарної установки у Чеській Республіці.

Американські офіційні особи повторно кажуть, що система не запланована для використання проти Росії. Проте президент Росії Медведєв і його попередник Володимир Путін погрожували розгорнути неподалік кордону з Європейським Союзом ракети близької дальності, якщо Вашингтон продовжуватиме свої плани.

Президент Обама поки що не повідомив, чи його адміністрація розгорне систему протиракетної оборони. Американські офіційні особи кажуть, що рішення Обами, як здається, залежатиме від того, як США та їх союзники оцінюватимуть рівень загрози.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG