Спеціальні потреби

США готові дати відсіч ракетним випробуванням Північної Кореї


Збройні сили Сполучених Штатів повідомили про зміцнення своєї протиракетної оборони в районі Гавайських островів після повідомлень, що Північна Корея може запустити ракету в тому напрямку. Міністр оборони Роберт Ґейтс сказав, що США вже вдалися до заходів на захист островів.

Японський щоденник повідомив у четвер, що КНДР готується запустити ракету далекого радіусу дії в напрямку островів на початку липня. Газета посилається на Міністерство оборони Японії, згідно з яким, 30 травня із заводу неподалік Пхеньяну перевезено ракету Тепходон – 2, або іншу, підвищеної якості ракету на стартову установу.

Міністр Ґейтс сказав журналістам, що він схвалив розгорнення ракетних перехоплювачів і радарної установки в районі Гавайських островів на випадок ракетної атаки з боку Північної Кореї. Він додав, що Сполучені Штати дуже уважно спостерігають за підготовкою запуску ракети північними корейцями.

Експерти кажуть, що малоймовірно, що північно-корейська ракета досягне Гавайських островів, додаючи, що під час дотеперішніх випробувань ракетам аж ніяк не вдалося подолати таку дистанцію.

Північна Корея погрожує запустити ракету далекого радіусу дії у відповідь на схвалення Радою Безпеки ООН санкцій, прийнятих після того, як 25 травня КНДР здійснила ядерне випробування і запуски кількох ракет.

Нові санкції ООН проти Північної Кореї забороняють тій країні експортувати зброю. Американські офіційні особи кажуть, що Військово-морські сили США вже ведуть спостереження за судном у Тихому океані, яке залишило КНДР у середу. Офіційні особи, які зробили цю заяву за умов конфіденційності, не могли нічого сказати про вантаж судна.

Нова резолюція ООН, прийнята минулого тижня, дозволяє міжнародній громаді зупинити північно-корейське судно, якщо існує підозріння, що воно перевозить зброю. В четвер адмірал Майк Моллен заявив, що Військово-морські сили США мають намір рішуче виконати положення резолюції.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG