Спеціальні потреби

Для перетину кордонів США – нові правила

З 1-го червня у Сполучених Штатах почав діяти ряд нових правил щодо в`їзду в країну і закордонних подорожей. При чому, як для американців, так і громадян інших країн. Це дві основні ініціативи, які віднині регулюватимуть перетин кордонів США.

Раніше, подорожуючи Мексикою, Канадою чи Карибськими островами, американцям доводилось у найгіршому випадку відповісти на пару запитань прикордонників. Часто автотуристів навіть не зупиняли на кордоні. За новими ж правилами, громадяни та постійні мешканці США, при поверненні додому пред’являтимуть чи паспорт, чи так звану картку подорожуючого, чи водійські права нового зразка з підвищеним захистом від підробок.

Нові правила – спільна ініціатива урядів США та Канади, тож під їх дію підпадають і канадці. Головна мета нововведень – створити уніфіковану систему перетину всіх кордонів США. Нова система була запропонована кілька років тому Комісією з розслідування обставин атак 11 вересня 2001 року, але її запровадження відкладалось через затримки з оформленням паспортів.
Вісімдесят відсотків громадян вже мають необхідні документи, у тому числі ці туристи з Канади. Втім на деяких пунктах паспортного контролю все ще можна побачити черги.

У наступні два місяці діятимуть м’які правила. Подорожуючих без відповідних документів пропускатимуть, але після додаткової ретельної перевірки та із попередженням. Правоохоронці кажуть, перехідний період необхідний, адже деякі паспортні столи просто переповнені, наприклад, у Техасі, де сотні бажаючих отримати нові документи у переддень нововведень чекали на вулиці понад п’ять годин, перед тим як потрапити навіть всередину будинку.

Тим часом адміністрація президента Обами оголосила про запровадження іншої нової ініціативи, покликаної покращити безпеку США. У її рамках, прикордонники збиратимуть біометричну інформацію всіх іноземців під час їх виїзду зі США. З 2004-го цю процедуру проходили лише ті, хто прибував до країни.

Нині нова система проходить випробування у аеропортах Атланти та Детройта. У негромадян беруть відбитки пальців для їх порівняння з відбитками, які були зроблені під час оформлення візи чи зеленої картки. Розширення програми на територію всієї країни планується вже наступного року.

Суть програми полягає в тому, що коли видається віза, туди вносяться всі особисті дані особи, так само з паспортом. Таким чином, лише ця особа зможе використати ці документи. Адже сотні мільйонів втрачених чи вкрадених паспортів нині продаються на чорному ринку та попадають у руки злочинців і терористів. Нові правила зупинять цю практику.

Нові правила стосуватимуться також і кордонів з Мексикою та Канадою, які раніше користувались дещо спрощеним режимом перетину. Втім, коли система почне працювати на сто відсотків - ще не відомо, адже, як каже уряд, підготовка інфраструктури поки що триває і займе певний час.
XS
SM
MD
LG