Спеціальні потреби

Чи вплинуть США на діяльність Ради з прав людини ООН?


Нещодавно Сполучені Штати було обрано до складу Ради з прав людини Організації Об'єднаних Націй. Правозахисники сподіваються, що це дасть можливість відновити довіру цієї структури та до її членів, серед яких є країни, які завинувачують у недотриманні прав людини.

Правозахисники, розчаровані відсутністю прогресу у таких країнах, як Судан, Зімабве і Китай, сумніваються, що адміністрація Барака Обами зможе суттєво вплинути на ефективність діяльності Ради з прав людини ООН. Постійний представник США в ООН Сузан Райс зазначила, що вірить в те, що зі вступом США рада запрацює краще:

«Ми поділяємо думку, що Рада працювала не на повну потужність. Однак ми б не ставали її членом, якщо б не вірили, що Рада може виконати ту місію, задля якої її було створено».

Рада з прав людини була створена на базі Комісії ООН з прав людини. Марк Лаґон – високопосадовець держдепартаменту при адміністрації Джорджа Буша – брав участь у створенні цієї ради три роки тому:

«Комісія з прав людини стала політизованою і зайшла у безвихідь. На жаль новостворена рада – не краща, а, можливо, навіть і гірша».

Представник організації «Дім свободи» Пола Шрайфер каже, що завдання ради привернути увагу громадськості до країн-порушників людських прав:

«Сполучені Штати колись відігравали провідну роль у висуненні резолюцій. Не всі з них були прийняті. Однак, чесно кажучи, не так важливо, що ці постанови не затверджують кожного разу, важливо те, щоб їх хтось висував».

Одним із прикладів є Китай. Сполучені Штати висунули резолюції, які критикували Пекін за порушення прав людини. Втім жодної із них прийнято не було. Марк Лаґон каже, що Сполучені Штати та інші демократичні країни мусять звертати увагу на порушення людських прав в Ірані, Бірмі, і навіть в тих країнах, які є партнерами США на Близькому Сході, як наприклад Саудівська Аравія:

«Якщо США беруть участь у Раді з прав людини, то ця організація мусить бути прозорою. Вона мусить відстоювати ці позиції, які Об’єднані Нації покликані представляти».

Шрайфер зазначає, що США мають бути настільки ж активними в цьому органі ООН як і інші країни:

«Один з показників, чому рада залишається дієвою це те, що країни-порушники прав людини звертають увагу на її резолюції».

Правозахисники погоджуються, що для Сполучених Штатів все ж таки краще мати голос у цій організації, аніж не мати, оскільки, поки що, це єдиний механізм, який може контролювати дотримання прав людини у світі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG